e
sv

Kaş maskarası nedir ve nasıl uygulanır?

71 Okunma — 17 Aralık 2023 09:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gelin kaş maskaraları hakkında merak edilen ayrıntılara yakından bakalım.

Kaş Maskarası Nedir? Kaş Maskarası Ne İşe Fayda?

Kaş maskaraları, kaşları belirginleştiren ve boşlukları doldurarak gün uzunluğu kaşların sabit durmasını sağlayan kaş eserleridir. Minik bir aplikatör fırça ile çarçabuk kaşlara uygulanabilen eserler, renkli yahut şeffaf dokusu sayesinde kaşların formunu düzenlemeye yardım eder. Siz de kaş makyajından sonra uygulayacağınız kaş maskarası ile makyajınızın uzun mühlet boyunca taze kalmasına ve makyajda daha doğal bir görünüm elde etmeye katkı sağlayabilirsiniz.

Kaş kalemi yahut kaş farı ile kaşlarınıza her vakit istediğiniz biçimi veremeyebilirsiniz. Bilhassa de ağır günlerde pratik bir halde kaşlarınızı doldurmak ve düşük kaş görünümünü düzeltmek için kaş maskaraları son derece kullanışlıdır. Kozmetik dünyasında hayli geniş bir yelpazeye sahip olan kaş maskaralarından kaşlarınıza en uygun renk ve eser tipini seçerek kaş makyajınıza tesirli bir dokunuş yapabilirsiniz. Kaş maskarası kaşların ortalarını doldurmak için kullanılır. Esasen bu eser kaş farı ve kaş kalemi ile tıpkı fonksiyonu görür. Kaş maskaraları sabitleyici özelliğinin yanı sıra kaşlara renk vermek için de tercih edilebilir. Kimi eserler şeffaf jel formunda tasarlanır. Bu eserler kaşlara sırf ıslak bir görünüm katar. Bilhassa moda dünyasında sıkça görülen ıslak kaş efekti şeffaf kaş maskaraları ile elde edilebilir.

Kaş Maskarası Nasıl Uygulanır?

Kaş sabitleyici olarak da bilinen kaş maskaraları bilhassa dağınık ve güç denetim edilen kaşları sabitleyerek makyajın düzeyini yükseltir ve kaşlarda düzgün bir görünüme imkan tanır. Kaş maskalararının kullanımı son derece pratiktir. Pak kirpik ve kaşlarınızın üzerine yumuşak fırçası ile maskara uygulaması yapabilirsiniz. Kaş maskarası ile hem kaşlarınızı tarayabilir hem de şekillendirme için istediğiniz çizgileri oluşturabilirsiniz. Ayrıyeten kaş maskaraları ile kirpiklerinizi tarayarak daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş maskaranızı üst yanlışsız yahut yatay hareketlerle kaşlarınızda gezdirerek kaşlarınızı tarayabilir ve kaşlarınıza dilediğiniz formu verebilirsiniz. Seyrek ve boşluklu görünen kaş görünümünü ortadan kaldıran bu eserler, yüz sınırlarını ön plana çıkarmak konusunda ülküdür. Düzgün görünen kaşlarla yüzünüzdeki ifadeyi daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Şayet kaşlarınız seyrekse kaş doldurma tüyoları ile daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

Güzellik

Kaş,Ürün,Görünüm,Kaş Maskarası

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kaş maskarası nedir ve nasıl uygulanır?