e
sv

Göz altı için doğru krem nasıl seçilir?

72 Okunma — 16 Aralık 2023 11:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Göz etrafı bakımının en âlâ yolu onun için yanlışsız kremleri seçmek ve gerçek biçimde kullanmaktan geçer. Pekala gerçek kremi nasıl seçebilir ve nasıl uygulayabilirsiniz? Bu soruların karşılığını sizin için araştırdık.

Göz kenarları bedenimizdeki en ince derilerden biri olduğu için en süratli formda yaşlanma belirtileri görülen yerler ortasındadır. Bilhassa sık sık mimik yaptığımız, gözlerimizi kıstığımız ve hatta güldüğümüz vakitlerde bile göz kenarlarımız hareket eder. Bu durum vakit içerisinde yaş almayla da birlikte gözlerimizin etrafında ince çizgilerin oluşumuna meydan olur. Natürel bir de cildimizin en çok kuruyan yerlerinden biri olarak da kabul edilir. Susuz kaldığımızda ve göz etrafımızı nemlendirmediğimizde bu çizgilerin görünümü artar ve hatta göz etrafımızda renk değişiklikleri de meydana gelir.

Göz kremi nedir, ne işe fayda?

Çeşitli içeriklere sahip göz kremleri göz etrafını ve göz kapaklarını nemlendirmek ve bakımlarını yapmak için üretilmiştir. Göz etrafınız şişkinlik, kuruluk, ince çizgiler ve koyu halkalara eğilimlidir. Bu problemlerle uğraş etmek için göz etrafınızı yatıştırmak ve nemlendirmek için bir göz kremi kullanmak epeyce değerlidir. Nemini koruyan bir cilt kırışmaları ve çizgileri geciktirmeye yardımcı olur.

Size uygun en yeterli göz kremini nasıl seçersiniz?

Öncelikle göz kreminizi hangi sebeple aradığınızı belirleyin. Yani kuruluk meseleniz mu var, şişlik ve morluklarla mı gayret ediyorsunuz yoksa antiaging bir esere mi gereksiniminiz var. Bunu belirleyin ve bu probleme yönelik içerikleri olan bir göz kremine yatırım yapın. Biraz daha ayrıntılandıracak olursak;

İnce çizgiler için göz kremi

Retinol ve A vitamini, cilt hücrelerinin yenilenmesine ve cildin sıkılığını koruyan kolajen üretiminin uyarılmasına yardımcı olabilir. Göz etrafınızdaki ince çizgiler yahut kırışıklıklar için retinol ve a vitamini içeren göz kremlerine yönelebilirsiniz. Bu iki bileşen tıpkı vakitte güneş lekelerine karşı da yeterli gelen içerikler ortasındadır.

Önemli not: Retinol güneş ile temas ettiğinde birtakım ciltler için tahriş edici olabilir. Bu yüzden retinol içeren kreminizi yalnızca gece yatmadan evvel uygulayın. Ya da içeriğinde SPF olan bir krem tercih edin. Bu sayede güneşe karşı müdafaa sağlayabilirsiniz.

Şişlikler için göz kremi

Zaman vakit hepimiz göz altlarımızda şişkinlik sorunu yaşayabiliyoruz. Uykusuzluk, yorgunluk ve hatta ağlamak bile göz altlarımızın şişmesine neden olur. Bu sorunla çaba için salatalık ya da kafein içeren bir krem tercih edebilirsiniz. Ayrıyeten Aloe vera, yeşilçay üzere içerikler de göz altlarınızdaki şişkinlikleri giderebilir.

Koyu halkalar için göz kremi

Eğer göz altlarınızda koyu halkalar varsa, bu durumu engellemek için kendinize C ve K vitamini içeren göz kremleri arayabilirsiniz. Ayrıyeten kafein ve salatalık üzere içerikler de göz altlarınızın aydınlanmasına ve koyu halkalardan kurtulmaya yardımcı olabilir. İçeriden nemlendirme de göz altlarınızın bakımı için hayli değerli. Bu yüzden gün içinde sık sık su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kuru ciltler için göz kremi

Göz altlarınızın ve göz kapaklarınızın kuruluğundan şikayetçiyseniz nemlendirici bir göz kremine yönelmelisiniz. İçeriğinde shea yağı, Hindistan cevizi yağı üzere nem bakımından güçlü doğal yağlar olan bir göz kremini nizamlı olarak kullanarak göz etrafı bakımınızı yapabilirsiniz.

Güzellik

Göz,Göz Kremi,Nem,Krem,Çizgiler,İçerikler,Zaman,Sık,İnce

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Göz altı için doğru krem nasıl seçilir?