e
sv

Evde nasıl tırnak güçlendirilir?

68 Okunma — 15 Aralık 2023 10:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tırnakları kırılanlar üzülmesin! Meskende doğal yollarla tırnak güçlendirmek mümkün…

Güçsüz tırnaklar birden fazla insanın ortak sorunudur.

Genetik faktörler, kan bedellerindeki düşüklükler, protez tırnak süreçleri tırnağın adeta kağıt üzere olmasına sebebiyet verebilir.

Hemen çabucak herkesin ağzından “tırnaklarım hemencecik kırılıyor” kelamlarını duyarız.

Ama bununla ilgili tahlili mutfağınızda olabilir.

Herkesin merak ettiği tırnakların nasıl güçlendirileceğine dair soruların karşılığını yazımızda bulabilirsiniz.

Güçsüz tırnaklar nasıl güçlendirilir?

Tırnaklarınızı güçlendirmeye bakım yaparak başlayabilirsiniz. Tertipli bakımla tırnaklarınız daha da güçlenebilir. Şayet tırnaklarınıza protez tırnak, jel tırnak süreci yapıyorsanız muhtemlen tırnaklarınız kağıt üzere olmuştur.

BU üzere uygulamalar ve kalıcı ojeler tırnağın yüzeyinin zayıflamasına sebep olur. Zira içlerinde kimyasal eserler vardır. Bu süreçlerin yerine, kendi ojenizi kendiniz sürmeniz, tırnaklarınızı kısa törpülemeniz,  ve sık sık oje değiştirmeniz tırnağınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Aynı ojenin uzun müddet tırnakta olması tırnağın havasız kalmasına sebep olur ve tırnağı sarartır, güçsüzleştirir.

Tüm bunların yanında tırnağının güçsüz olması yalnızca dışardan gelen tesirlerle olmayabilir. Kan ve vitamin kıymetlerinin düşük olması da tırnağı güçsüzleştirir. Bunun için değerlerinize baktırıp şayet düşük ise destekler almanızı öneririz.

Evde tırnakları güçlendirmek için neler yapılabilir?

Bazı bayanlar tırnaklarını güçlendirmek için tırnak güçlendirici ojelere başvururlar. Bu çok da tesirli bir yol olmayabilir. Bunun yerine keratin ve B vitamini desteği almanı öneririz.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için birinci olarak nemlendirici kullanmayla başlayabilirsiniz zira kuru tırnağın uzaması hayli yavaştır ve acilen kırılır.

Tırnaklarınızı güçlendirmek için soğuk sudan olabildiğince uzak tutmanız ve kısa kullanmanız kıymetlidir. Bunların yanında oje kullanan biriyseniz oje sürmeden evvel baz oje kullanmaya itina gösterin.

Ojelerinizi çıkartırken asetonsuz oje temizliyiciler kullanmalısınız. Oje temizleyicinizin içeriği ne kadar doğal olursa tırnağa o kadar az ziyan verir.

Fazla kimyasal içerikli temizleyiciler kullanıyorsanız bu alışkanlığınızı değiştirerek doğal vegan eserlere yönelmelisiniz.

Alkol içeren ıslak mendiller yerine sls, paraben, alkol içermeyen ıslak mendiller alarak ellerinize ve tırnaklarınıza uygunluk yapabilirsiniz.

Bu tekliflerimizi dikkate alarak tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz. Yalnızca sabırlı olmalısınız.

Güzellik

Oje,Tırnak,Güçsüz

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Evde nasıl tırnak güçlendirilir?