e
sv

Cilt Orucu: Bilmeniz Gereken Her Şey

549 Okunma — 16 Ocak 2023 13:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İşte en yeni cilt bakımı trendi cilt orucu (skin fasting) hakkında bilmeniz gereken her şey. Yenilenme ve detoks, yani en son cilt bakımı trendi, cilt orucunu bünyesinde barındırıyor. Sıhhat ve iyilik kelam konusu olduğunda hepimizin bir sıfırlama…

İşte en yeni cilt bakımı trendi cilt orucu (skin fasting) hakkında bilmeniz gereken her şey. Yenilenme ve detoks, yani en son cilt bakımı trendi, cilt orucunu bünyesinde barındırıyor. Sıhhat ve iyilik kelam konusu olduğunda hepimizin bir sıfırlama düğmesine gereksinimi vardır. Her ne kadar ihtimamlı 10 adımlı cilt bakımı rejimi sevilse de, bazen tek yapmamız gereken geri çevirmek ve cildimize minimalist bir yaklaşım benimsemek. İşte cilt orucu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Cilt Orucu Nedir?​


Cilt orucu uygulaması kolaydır. Parlayan ve dolgun bir cilde kavuşmak için yapmanız gereken tek şey cilt bakım eserlerini günlük rutininizden kademeli olarak çıkarmak. Bu en yeni cilt bakımı trendinin gerisindeki ana fikir, cildinizin nefes almasına ve rahatlamasına müsaade vermektir. Bu kadar çok cilt bakım eseri kullanmadığınızda, cildiniz doğal olarak kendini yeniler ve güzelleştirir. Ayrıyeten rastgele bir cilt bakım eserinin yan tesirlerini tedavi etmenin tesirli bir yoludur. Süreç kolaydır, lakin harici eserleri rutinimizden yavaş yavaş adım adım çıkardığımız ve cildimizdeki doğal yağların sihirlerini yapmasına müsaade verdiğimiz için vakit alır.

Cilt Orucu Nasıl Uygulanır?​

Bunu denemeden evvel dikkatli olmalısınız ve ciltte rastgele bir kızarıklık yahut tahriş yaşarsanız dermatoloğa danışmak en uygunudur. Tüm eserleri rutininizden büsbütün çıkarmak yerine, cildiniz yeni rutine alışana kadar her seferinde bir eseri yavaş ve istikrarlı bir halde çıkarmanız gerekir. Hassas cilde sahip şahıslar ekstra dikkatli olmalı ve cilt orucunu rejimlerine kademeli olarak dahil etmelidir.

Fakat, bu yeni modanın gerisinde pek çok sallantılı bilim var. Buna ‘moda’ dememizin nedeni, bunda ihtilal niteliğinde bir şey olmamasıdır. Cilt bakım eserlerini ve günlük makyaj seanslarını azaltmak, çağlardan beri dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Dahası, fikir ‘detoks’ kavramı etrafında inşa edilmiştir. Cildiniz için detoks diyetleri üzere çalışır.

Cilt orucu, karşı karşıya olduğunuz cilt meselelerine bağlıdır. İnternette, cilt orucu ‘cildimizi kendi sebumunu üretmesi için tekrar eğitmenize’ yardımcı olabileceğine dair çeşitli tezler var. Bununla birlikte, kuru ciltten muzdaripseniz, güneş hasarına maruz kalma, egzama ve dehidrasyon üzere birçok neden vardır ve bu, nemlendirme rutininizi durdurduğunuzda hızlanacaktır. Bu üzere durumlarda cilt orucu cildiniz için daha ziyanlıdır.

Cilt bakımı orucu inançlı midir?​

Çoğu insan için cilt bakımı orucu rastgele bir önemli yahut ziyanlı sonuca yol açmaz; fakat cildinize istemediğiniz gereksiz gerilim ekleyebilir. Ayrıyeten cilt orucunu denerseniz, bunun bir tıp uzmanının rehberliğinde yapılması gerekir. Cilt bakım eserlerini kullanmayı bırakma sürenizin, kullandığınız mevcut ilaçlara ve eserlere nazaran değişmesi gerekebilir.

Cildiniz,Cilt Bakımı,Cilt Bakım,Ürünleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Cilt Orucu: Bilmeniz Gereken Her Şey