e
sv

Cilt için mucize! Kısa sürede sihirli dokunuş…

73 Okunma — 20 Aralık 2023 01:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gül suyunun cilde mucizevi etkisi

Gül suyunun yararları saymakla bitmiyor… Gül suyu çok yağ salgısını istikrarlar, cildin pH pahasını korur, tahrişli bölgeyi yatıştırır, Antienflamatuvar özellikleriyle akne, egzama, dermatit ataklarında yatıştırıcı rolüyle  tedaviye yardımcı olur.

Gül suyunun hayatımıza girişi, farklı alanlarda kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Gül yapraklarının sıcak suya atılıp bir müddet bekletilerek ve akabinde süzülerek elde edilen su gül suyudur. Türkiye’de en yeterli güllerin Isparta’dan çıktığı söylenir.

Günümüzde birçok marka gül suyu üretimi yapmaktadır ama birçoklarının içeriğinde paraben, parfüm ve alkol üzere hususlar bulunur.

Bu hususlar raf ömrünü artırmak ve satışı daha çok artırmak için tercih edilir ama bu hususlar cilde ve saça vakit içerisinde ziyan vererek gül suyunun olabilecek yararlarını da maniler. Doğallığından emin olduğunuz gül sularını tercih ederek cildinize sihirli dokunuşlar yapabilirsiniz. Artık gelin bir arada doğal gül suyunun cilde ve saça tesirlerine bakalım!

Gül Suyunun 6 Faydası

1. Yaşlanma belirtilerini azaltır

Yaş ilerledikçe cildin pürüzsüz yapısı değişir, gerekli bakım yapılmaz ve itina gösterilmezse kırışıklıklar giderek artar ve derinleşir. Doğal saf gül suyu cildin yapısını korur ve kırışıklıkların tesirli görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

2. Cilt tonunu eşitler

İçerdiği antioksidanlar sayesinde cildin pH düzeyi dengelenir, böylelikle cilt daha parlak, aydınlık bir görünüme sahip olur ve cildin renk eşitsizliklerinin dengelenmesine katkıda bulunur.

3.Sivilce Oluşumunu Engeller

Sivilceler bedende oluşan iltihaplardır. Doğal gül suyu iltihapları azaltır, sivilcelerin geçmesine katkı sağlar ve yeni oluşabilecek sivilcelerin oluşmasını engelleyici bir role sahiptir.

4. Makyaj Altına & Üstüne Baz

Doğal katkısız Gül suyu, makyaj öncesi cildi temizlemek ve yatıştırmak emelli kullanılabilir. Nemlendirici özelliği ile de cildi yumuşatır ve makyajın makûs gözükmesini pürüzler.

5. Saç Bakım

İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller ile kuru saçları nemlendirir ve dokusunu güzelleştirir. Antiseptik özelliği ile saç derisinde iltihapları engelleyeci bir rol üstlenir.

6. Gözenekleri Sıkılaştırır ve Temizler

Gül suyu tonik olarak kullanıldığı vakit arındırıcı tesiriyle cilt dokusunu temizler ve büyük gözenek görünümünü azaltarak gözeneklerin sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Güzellik

Gül Suyu,Saç,Doğal

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cilt için mucize! Kısa sürede sihirli dokunuş…