e
sv

Bir ilişkide bu 4 uyarı işaretine dikkat edin!

619 Okunma — 18 Aralık 2022 09:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1. Partneriniz sizi daima eleştiriyor Bir alakanın en kıymetli taraflarından biri de birbirinizle eşit olarak tanışmak ve karşılıklı hürmet duymak. Fakat sizi daima eleştiren bir partneriniz varsa, ilgiyi önemli olarak tekrar gözden …

1. Partneriniz sizi daima eleştiriyor

Bir ilginin en değerli istikametlerinden biri de birbirinizle eşit olarak tanışmak ve karşılıklı hürmet duymak. Fakat sizi daima eleştiren bir partneriniz varsa, alakayı önemli olarak tekrar gözden geçirmelisiniz. Zamanla, daima onaylamama, öz saygınıza da önemli halde ziyan verebilir ve özgüveninizi büyük ölçüde etkileyebilir. Çünkü bir ilişkide olduğun üzere kabul edilmeniz gerekir.

2. Eşiniz duygusal baskı uyguluyor

Psikolojik manipülasyon da açıkça ilişkinizdeki öbür bir kırmızı bayraktır.  Bunu fark etmek ve sıradan çatışmalardan ayırt etmek her vakit kolay değildir. Fakat partneriniz sizi hatalı hissettiriyorsa, daima karşılaştırmalar yapıyorsa yahut ültimatomlar veriyorsa, bu duygusal manipülasyona işaret eder. Partneriniz bu davranışı size hükmetmeye ve denetim etmeye çalışmak için kullanır.

3. Partneriniz ve tavizler

Yeni aşık olan herkes bunu bilir. Bilhassa bir alakanın başlangıcında, hala pembe gözlüklerimiz vardır ve kelamda kusurları çabucak fark edemeyiz. Bu nedenle, partnerimizin ne vakit çok kısıtlayıcı ve ilgi alımlı olduğunu algılamakta zahmet çekebiliriz. Bu davranış nasıl söz edilir? Örneğin partneriniz, kız arkadaşlarınızla ne vakit görüştüğünüzü bilmek istiyor, hatta arkadaş etrafınızdan yahut ailenizden birtakım bireylerle görüşmenizi bile yasaklıyor. Bu durumda ilerleyen süreçlerde günlük kararlarda bile eşiniz her vakit haklı olmak ve her şeyi belirlemek ister. Bu biçimde taviz vermek muhakkak bağlantıyı yorar ve ayrılığa sürükler.

4. Eşiniz eski bağlantıları hakkında konuşmaya devam ediyor

Hepimizin bir geçmişi var, bu yüzden eşiniz evvelki bağlardan bahsediyorsa sorun değil. Bu, sağlıklı bir halde de olsa, açıldığı için katiyen olumlu bir işaret olabilir! Sizi daima eski sevgililerinizle karşılaştırıyorsa yahut daima eski aşkından bahsediyorsa, bu ilginiz için problemli olabilir: Partneriniz eski sevgilinizi şimdi aşamamış olabilir.

Yaşam

Partneriniz,Sürekli,Zaman

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Bir ilişkide bu 4 uyarı işaretine dikkat edin!