e
sv

Ankara’da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler

1205 Okunma — 31 Temmuz 2022 16:13
Ankara'da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ankara’da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler

Ülkemizin başkenti olan Ankara da, hem tarihi yapıların hem de doğal güzelliklerin yanı sıra tüm sevdiklerinizle birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz her zevke göre bulabileceğiniz bir çok mekan önerisi de sunulabileceği gibi bugün ki konumuz  Ankara’nın bol oksijenli yerleri …

İşte Ankara’nın havasında keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak mekan önerilerimiz.

Ankara'da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler

 • Eymir Gölü Ankara'da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler

Olağan üstü bir doğal güzelliğe sahip olan eymir gölü , şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp kendini doğanın sakinliğine bırakmak isteyenler için tam anlamıyla bir göz bebeği .

Çok ünlü bir göl olmamasına nazaran çeşitli su sporları da yapılmakta olup , kış aylarında donan gölün manzarası  görülmeye değer diyeceğimiz türden .Göle giriş için bir ücret alınmamakla birlikte göl etrafındaki etkinlikler için örnek olarak bisiklet kiralama gibi en az 20 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmanızı önerebiliriz.

 • Mogan Gölü Ülkemizin başkenti olan Ankara da, hem tarihi yapıların hem de doğal güzelliklerin yanı sıra tüm sevdiklerinizle birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz her zevke göre bulabileceğiniz bir çok mekan önerisi de sunulabileceği gibi bugün ki konumuz  Ankara'nın bol oksijenli yerleri

Şehrin bir diğer güzelliği olan mogan gölü , halk arasında gölbaşı olarak da adlandırılan bu bölge ankaralıların deniz özlemini bir nebze giderdikleri bir mekandır. Göl çevresinde yaklaşık 160 kuş türü bulunmaktadır .

Gölün etrafında farklı etkinlikler yapabileceğiniz oyun alanları, spor sahaları , marina ya da sakin ve huzur dolu yürüyüşler yapabileceğiniz ahşap yürüyüş yolu da bulunmaktadır. Manzara meraklıları için ise 3 adet seyir terası da bulunmaktadır.

 • Kuğulu Park Ülkemizin başkenti olan Ankara da, hem tarihi yapıların hem de doğal güzelliklerin yanı sıra tüm sevdiklerinizle birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz her zevke göre bulabileceğiniz bir çok mekan önerisi de sunulabileceği gibi bugün ki konumuz  Ankara'nın bol oksijenli yerleri

Ankara’nın en ünlü parklarından biri olan kuğulu park , Çin ve Viyana’nın Ankara’ya bir  armağanı olan beyaz ve siyah kuğuların yer almasından ötürü bu adı almış olan park bugün bünyesinde 20’den fazla kuş türünü barındırıyor. Oturup uzunca zamanalar geçirebileceğiniz bu park ankaralıların en önemli buluşma alanlarından da biri olma özelliği de taşımaktadır.

 • Botanik Parkı Çin ve Viyana’nın Ankara’ya armağanı olan beyaz ve siyah kuğuların yer almasından ötürü bu adı almış olan park bugün bünyesinde 20’den fazla kuş türünü barındırıyor.

Atakule’nin arkasına adeta kendini gizlemiş bir güzellik .Şehrin göbeğinde olmanıza rağmen sanki çok çok ayrı bir dinginlik ve huzur içinde hissetmenizi sağlayan bu park etrafında bulundurduğu farklı konsolosluklar sayesinde bir çok kültürden insanla da karşılaşmanızı sağlıyor.

 

Sizlere hem şehrin göbeğinden hem de sakinlik ve dinginlik sevenler için biraz daha şehirden uzak sunduğumuz bu mekan önerilerini vakit buldukça görmenizi önermekteyiz. 

Kaynakça:https://blog.obilet.com/ankara-gezilecek-yerler/

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER

Sıradaki içerik:

Ankara’da Oksijeni Bol Vakit Geçirebileceğiniz Yerler