e
sv

Anılarınızı saklayın! Güller nasıl kurutulur?

63 Okunma — 19 Aralık 2023 01:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Size sunacağımız birkaç seçenek ortasından yapmakta zorlanmayacağınız bir adedini seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Güller, tarih boyunca insanlığın gönlünü ve hayalini süsleyen, güzellikleriyle büyüleyen eşsiz çiçeklerdir. Onların taze kokusu ve canlı renkleri, romantizm ve duygusal bağların sembolü haline gelmiştir.

Ancak güller, yalnızca kesildikleri anda değil, kurutulduklarında da büyüleyici bir tesir yaratmaya devam ederler. Bu yazıda, güllerin kurutulmasıyla ilgili çeşitli teknikleri sizlerle paylaşacağız.

Kurutulmuş güller, yalnızca tazeliklerini ve hoşluklarını korumakla kalmaz, tıpkı vakitte çeşitli el işi projelerinde, dekorasyonda ve hatta ferdî bakım eserlerinde kullanılabilirler.

Güllerinizi kurutarak, bu mükemmel çiçeklerin büyüsünü uzun mühlet boyunca yaşatabilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

İşte gül kurutmak için uygulayabileceğini formüller:

1.Güneşte kurutma

Bu yol havaların sıcak olduğu bir periyot için epeyce uygundur. Çiçeklerinizi pak kuru bir peçetenin üzerine güzelce dizin. Burada kıymetli olan direkt güneşe maruz kalmamaları. Direkt güneşin altına koyarsanız. Hoş renkli çiçeklerinizin renklerinden eser kalmaz.

2. Gliserin desteği

Gliserinden takviye alarak süratli bir biçimde güllerinizi kurutabilirsiniz. Bunun için gereksiniminiz olan gereçler ise: Su, gliserin ve sprey şişesi. Gülleri dizdikten sonra üzerine bu karışımı sıkın  ve kurumaya bırakın.

3. Defter ortasında kurutma

Bu usul havaların sıcak olduğu bir periyot için hayli uygundur. Çiçeklerinizi pak kuru bir peçetenin üzerine güzelce dizin. Burada kıymetli olan direkt güneşe maruz kalmamaları. Direkt güneşin altına koyarsanız. Hoş renkli çiçeklerinizin renklerinden eser kalmaz.

4. Havalandırarak kurutma

Güllerinizin daha renkli kalmasını isterseniz güneş yerine karanlık bir yerde kurutmalısınız. Bunun için nemsiz ve karanlık bir yerde düz bir yerde bırakmanız kâfi. Çok soğuk bir ortam olursa beklediğiniz sonuçu alamayabilirsiniz.

5.Ters bırakarak kurutma

Bu gülünü demet halinde kurutmak isteyenlerin seveceği bir metot olacak. Demeti iple uygunca bağlayıp karşıt bir halde asabilirsiniz.

Yöntemleri paylaşması bizden denemek sizden!

İpucu

Gül,Kuru,Kurutma,Güneş,Güzel,Yöntem

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Anılarınızı saklayın! Güller nasıl kurutulur?