e
sv

7 günde sivilcelere elveda! İki malzeme ile kurtulun…

70 Okunma — 20 Aralık 2023 03:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uyurken sivilcelerinizi tedavi edecek 7 günlük şipşak bir bakıma hazır mısınız?

 Aloe vera ve çay ağacı yağı karışımı, birçok yararlı özelliğiyle bilinen doğal bir tahlildir.

Aloe vera bitkisi, ciltteki tahrişleri sakinleştiren ve güzelleşmeyi teşvik eden özelliklere sahiptir.

Öte yandan, çay ağacı yağı antimikrobiyal ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olup, cilt sıkıntılarıyla çabada tesirli olabilir.

Bu iki doğal bileşenin bir ortaya getirilmesi, cilt irritasyonunu hafifletmek, akne tedavisine yardımcı olmak, yara düzgünleşmesini teşvik etmek ve cildi nemlendirmek üzere bir dizi yarar sunabilir.

Ancak, herkesin cilt yapısı farklı olduğundan, bu karışımı kullanmadan evvel cilt tipinize ve hassasiyetinize uygun olduğundan emin olmak için bir uzmana danışmanız değerlidir.

Malzemeler 

 • 2 yemek kaşığı aloe vera jel
 • 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı

Gece yatmadan evvel bu karışımı sivilcelerin üzerine sürün ve sabah temizleyin.

 1. Cilt irritasyonunu hafifletir: Aloe vera ve çay ağacı yağı, ciltteki tahrişi ve kızarıklığı azaltabilir. Aloe vera, ciltteki hassasiyeti yatıştırırken, çay ağacı yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve ciltteki mikropların büyümesini engelleyebilir.
 2. Akne tedavisine yardımcı olur: Aloe vera ve çay ağacı yağı, akne tedavisinde tesirli olabilir. Aloe vera anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve cildin sakinleşmesine yardımcı olurken, çay ağacı yağı antibakteriyel özelliklere sahiptir ve akneye neden olan bakterilerle uğraşta tesirli olabilir.
 3. Yara düzgünleşmesini teşvik eder: Aloe vera ve çay ağacı yağı karışımı, ciltteki küçük kesikler, yanıklar yahut yaraların daha süratli güzelleşmesine yardımcı olabilir. Aloe vera, cildin yenilenmesini teşvik ederken, çay ağacı yağı antimikrobiyal özellikleri sayesinde enfeksiyon riskini azaltabilir.
 4. Ciltte nemlendirme sağlar: Aloe vera ve çay ağacı yağı karışımı, cildi nemlendirmeye yardımcı olabilir. Aloe vera, cilde derinlemesine nüfuz eden nemlendirici bir tesire sahiptir, çay ağacı yağı ise cildi besler ve nemlendirir.
 5. Siyah nokta oluşumunu mahzurlar: Çay ağacı yağı, antimikrobiyal özellikleri sayesinde ciltteki bakteri ve mikropların büyümesini engelleyebilir. Bu, siyah noktaların oluşumuna katkıda bulunan bakteri birikimini azaltır.
 6. Ciltteki fazla sebum üretimini istikrarlar: Aloe vera, cildi nemlendirirken tıpkı vakitte sebum üretimini dengeleyebilir. İçerdiği doğal bileşenler, cildin nem istikrarını müdafaasına ve yağlı ciltlerde sebum üretimini azaltmasına yardımcı olabilir. Çay ağacı yağı ise antibakteriyel özelliklere sahip olup, ciltteki bakteri birikimini azaltarak sebumun oksidasyonunu engelleyebilir. Bu da gözeneklerin tıkanmasını ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir.

Güzellik

Çay Ağacı Yağı,Nem,Cildi,Yardımcı,Cilt,Aloe Vera,Karışımı,Yağı

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

7 günde sivilcelere elveda! İki malzeme ile kurtulun…