e
sv

2022’de Denenecek En İyi 80 Pixie Saç Kesimi

1397 Okunma — 07 Mayıs 2022 21:30
2022'de Denenecek En İyi 80 Pixie Saç Kesimi
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2022’de Denenecek En İyi 80 Pixie Saç Kesimi

Pixie saç kesimi, her yaştan kadının sevdiği zamansız, klasik bir görünümdür. Bakımı ve stili kolay olan bir peri, zamanı kısıtlı ama yine de göze çarpan bir saç kesimi isteyen kadınlar için mükemmeldir. Peri kesimleri de çok yönlüdür – sevimli veya sofistike, kadınsı veya androjen olabilirler ve her yüz şekline uyacak şekilde uyarlanabilirler. Bir sonraki dramatik saç değişikliğiniz için biraz peri kesim ilhamı bulmak için okumaya devam edin.

1. Kısa Peri Saç Kesimi

Klasik peri saç kesimi zamansız bir görünüm. Her tarafı kısa, çoğu yüz şekli üzerinde gurur verici görünüyor ve cesur bir stil ifadesi oluşturuyor. Kısa bir peri saç kesimi, fazla şekillendirme veya bakım gerektirmez. Bununla birlikte, rahat bir his için şekillendirici ürünlerle biraz dağınık doku ekleyebilir veya daha parlak bir görünüm için sofistike bir yan parça deneyebilirsiniz.

2. Çok Kısa Peri Saç Kesimi

Çok kısa bir peri saç kesimi size cesur, modern ve modaya uygun bir görünüm kazandıracaktır. Vızıltı kesimden daha uzun ama klasik bir periden daha kısa olan çok kısa peri, doğal olarak kalın saçlara ve köşeli özelliklere sahip olanlara çok yakışıyor. Kadınsı bir görünüm için glam makyajla eşleştirin veya çıplak yüzlü bir görünümle doğal ve androjen olmasını sağlayın.

3. Uzun Peri Saç Kesimi

Yavaş yavaş kırpılmış bir stile geçmek istiyorsanız, uzun bir peri saç kesimi mükemmel bir seçenektir. Saç modeli bob’dan biraz daha kısa ve şık ve kadınsı görünüyor. Genellikle, bu saç kesimleri, yüzü çerçeveleyen katmanlar oluşturmak için ön kısımda daha uzundur ve daha kısa bir peri kesiminden daha fazla şekillendirme esnekliği sağlar.

4. Peri Bob 

60’ların görünümünü seviyor musun? Bir peri bob deneyin. İnce telli ve yuvarlak yüzlü olanlar için ideal olan pixie bob saç kesimi size sade, taze ve feminen bir görünüm kazandıracak. Modaya uygun saç tokası veya saç bandı ekleyerek onu şekillendirin. Ayrıca süper şık bir görünüm için geriye doğru kaymış harika görünüyor.

5. Patlama ile Pixie Saç Kesimi

Süper kısa stili yüz şeklinize uyarlamak için peri kesiminize kakül ekleyin – özellikle köşeli hatlarınız veya güçlü bir çene hattınız varsa. Kısa, küt kaküller oval yüz şekillerine uyar ve genel saç kesimine elfin görünümü verir.

6. Asimetrik Peri Kesimi

En ikonik saç kesimlerinden biri asimetrik peridir. Havalı ve sinirli bir tarz olan asimetrik peri kesiminin bir tarafı diğerinden daha uzun. Gözlerinize ve çene hattınıza dikkat çekerken yüzünüzü daha ince ve uzun gösterir.

7. Yaşlı Kadınlar için Peri Kesimi

Peri kesimi, her yaştan kadın için zarif ve şık bir görünümdür, ancak özellikle gri saçlı yaşlı kadınlarda çarpıcı görünür. Ayrıca, peri kesimleri az bakım gerektirir ve stil vermesi kolaydır. Saçınızın yapısına ve yüz şeklinize göre uzun, kısa veya dikenli bir peri kesimi seçin .

8. Siyah Kadınlar için Pixie Saç Kesimi

Siyah kadınların peri kesimleri söz konusu olduğunda birçok seçeneği var. Doğal saçlarınızı kucaklamak istiyorsanız , kısa bir peri ile ‘büyük kesim’ yapın. Kısa doğal bukleler şu anda trend ve harika görünüyor. Aksi takdirde, bir peri kesimi, rahat saçlarda da aynı derecede iyi görünür. Alternatif olarak, doğal saçınızı örün ve kısa bir perukla peri görünümünü deneyin – bu şekilde buklelerinizi kesmenize veya zarar vermenize gerek kalmaz.

9. İnce Saçlar İçin Pixie Saç Kesimi

Bir peri saç kesimi, doğru unsurlar ve şekillendirici ürünlerle ince saçlar için idealdir . Buradaki zorluk, düz düşmemesi için saça daha fazla vücut, doku ve dolgunluk kazandırmaktır. Dalgalı parçalar ve bağlantısız katmanlar, saçınıza bir boyut kazandıracak daha fazla hacim yanılsaması yaratır. İnce saçlarınız varsa, yandan süpürülmüş bir saçak da peri stilini benimsemenin harika bir yoludur.

10. Kalın Saçlar İçin Pixie Saç Kesimi

Kalın saç ve peri saç kesimi cennette yapılan bir eşleşmedir. Klasik bir peri saç kesimi veya çok kısa peri kesimi, daha kalın saçlara sahip olanlar için mükemmel bir seçenektir, çünkü kısaltılmış uzunluk saçı daha kolay yönetilebilir hale getirir, daha hızlı kurumasına yardımcı olur ve şekillendirmeyi kolaylaştırır. Saça bir boyut kazandırmak için parlak noktalar ve dalgalı parçalar eklenebilir .

11. Undercut Pixie Saç Kesimi

Bir alttan kesme ekleyerek peri kesiminize bir kenar verin . Popüler bir erkek saç modeli olan alt kesim, havalı ve asi bir havaya sahiptir ve saçın alt kısmını tıraş etmeyi içerir. Gurur verici bir kontrast için, stilistinizin peri kesiminizi üstte daha uzun bıraktığından emin olun, böylece onu bol miktarda hacim ve doku ile şekillendirebilirsiniz.

12. Kıvırcık Saçlar İçin Pixie Saç Kesimi

Bir peri saç kesimi kıvırcık saçla harika görünüyor . Size sevimli, taze ve genç bir görünüm verecektir. Bukle modelinize bağlı olarak, stilistiniz saçınızın doğal sıçramasını ve hacmini en iyi şekilde kullanan buklelerinizi güzel bir şekle sokar. Tüm kıvırcık stiller gibi, bukle düşmandır, bu nedenle bobinlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için bukle tanımlayan bir ürün kullanın.

13. Pixie Cut Sahte Şahin

Peri kesiminizi şekillendirmeye gelince birçok seçenek var, ancak en cesur seçeneklerden biri sahte şahin. Saçlarını kısaltmadan görünümünü yenilemek isteyen uzun peri kesimli kadınlar için idealdir. Görünümü elde etmek için, yanları düz bir şekilde tararken orta kısmı düzeltin.

14. Shaggy Pixie Saç Kesimi

Tüylü bir saç kesimi , dokulu ve kasıtlı olarak dağınık bir görünüme sahip, dalgalı uçlar, hacim ve tepedeki katmanlarla ilgilidir. 70’lerin havasının özü olarak kabul edilen, tüylü bir peri saç kesimi size o rock’n’roll havasını verecektir. Ayrıca, peri kesiminizi bir bob veya lob olarak büyütüyorsanız, bu harika bir seçenektir.

15. Sinirli Peri Kesimi

Çok göz alıcı oldukları için peri kesimleri, koyu renkler, asimetrik saçaklar ve alttan kesimler gibi keskin unsurların doğal ortağıdır. Saçınızda gerçekten çarpıcı bir değişiklik yapmak istiyorsanız, keskin bir peri kesimini tercih edin. Pembe, trend bir renk seçimidir ve kısa, yarı traşlı bir saç modeli ile harika görünür.

16. Dokulu Peri Kesimi

Dokulu bir kesim, iyi yerleştirilmiş dalgalı katmanlarla elde edilen birçok boyut ve yöne sahiptir. Saçların daha kalın görünmesini sağlar, daha fazla hacim ve hayat verir. Bu nedenle dokulu bir peri kesimi, ince saçlı kadınlar için mükemmeldir. Dokulu bir peri kesiminin kasıtlı olarak çözülmemiş bir hissi vardır, bu nedenle daha rahat, bohem bir görünümü sevenler için idealdir.

17. Dikenli Peri Saç Kesimi

Dikenli peri saç kesimi duvar çiçekleri için değildir. Cesur ve tavırlarla dolu, öne çıkmayı, sınırları zorlamayı ve eğlenmeyi seven kadınlar için idealdir. Dikenli bir görünüm oluşturmak için güçlü tutunma jeli ve saç kurutma makinesi kullanın; Anahtar, onları çok düzgün veya düzgün göstermemektir.

18. Asyalı Peri Saç Kesimi

Asya saçı diğer saç tiplerinden daha kalın, daha güçlü, daha pürüzsüz ve daha düz olma eğilimindedir . Bu nedenle, saç kısa kesildiğinde dışarı çıkmış gibi görünebilir. Ancak bu, mükemmel peri kesimini elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez! Asyalı saç kesme deneyimine sahip bir kuaför, stili geliştirebilir, bu nedenle saçınızın doğal dokusuyla çalışır ve güzel, yumuşak, yüzü çerçeveleyen bir sonuç yaratır.

19. Dağınık Peri Saç Kesimi

Dağınık bir peri kesimi, son derece rahat ama havalı bir stildir. Çoğu peri kesimi, mat kil veya macun gibi ürünler kullanılarak dağınık bir şekilde şekillendirilebilir. Pixie kesimde saçlarınız daha kısa olduğu için şekillendirmeniz uzun sürmez. Şık bir kontrast için dağınık saçlarınızı blazer ve kot pantolon gibi daha yapılandırılmış bir kıyafetle eşleştirin.

20. Şımarık Pixie Saç Kesimi Siyah Saç

İlginç ve havalı bir görünüm isteyen kadın için küstah bir peri saç kesiminden daha iyi bir seçenek yoktur. Saç modeli, arkada ve yanlarda kısa uzunluk ve üstte biraz daha fazla uzunluk ile tanımlanır ve çeşitli saç dokuları ve renkleri ile iyi çalışır. Siyah saç harika bir renktir çünkü açık renklerin yaptığı gibi bölünmüş uçları veya hasarı göstermez. Kısa bukleleri benimseyin ve cesur ve eğlenceli stillerden korkmayan bir kadın olduğunuzu dünyaya gösterin.

Magazin Park

 • Emmoğlu
  2 yıl önce

  Aceba Türkiye’de bu modellerde yapan varmı en merak ettiğim sorulardan.

  yorum beğen
 • kime uygun
  2 yıl önce

  Pixie saç kesimi aslında her yüz şekline yakışır, önemli olan senin bu saç modelini nasıl kullandığındır. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen saçlarını dalgalandırarak kullanabilirsin.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

2022’de Denenecek En İyi 80 Pixie Saç Kesimi