e
sv

Yulaf ezmesini asla sütle denemeyin!

597 Okunma — 07 Aralık 2022 09:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yulaf ve sütün birlikte tüketilmemesi gerektiği kimin aklına gelirdi ki? İşte size süt ve yulafın bir ortada tüketilmemesi için 3 sebep!

1. Demir emilimi engellenir

100 gramda 5.4 miligram demir içeren yulaf ezmesi eksiksiz bir demir deposu kaynağıdır desek yeridir. Demir yalnızca oksijenin taşınmasından sorumlu değildir , yulaf birebir vakitte hücrelerimizin savunmasında ve güç tedarikinde de kıymetli bir rol oynar . 

Ne yazık ki yulaf ezmenizi inek sütü ile yerseniz bu yararlar çabucak ortadan kalkar. Zira: İnek sütü, bedenin yulaf ezmesindeki demiri artık gerektiği üzere emememesini sağlar. Sütün içerdiği kalsiyum demir emilimini maniler.

2. Şişkin mide

Sütlü yulaf ezmesi en sevdiğiniz kahvaltıdır, fakat mideniz ve bağırsaklarınız bu tutkuyu daha az paylaşır ve muhtemelen makus gaz yahut karın ağrısı ile reaksiyon verir? O vakit inek sütünden vazgeçsen güzel olur. Teşhis edilmemiş laktoz intoleransınız olabilir.

3. Makus cilt

Evet, yanlışsız okudunuz. İnek sütünün aslında cildimiz üzerinde olumsuz tesir yaratır. Harvard Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, saf olmayan inek sütü ve cilt ortasında direkt bir irtibat kurmayı başardılar . İnek sütü hormon istikrarını tesirler ve bu da sebum üretimini harekete geçirir. Aşırı sebum üretimi, cildin sebum bezlerini tıkar, sivilceler gelişir ve en berbat durumda sivilce bile oluşur. 

Sağlık

Demir,Yulaf,İnek Sütü

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Yulaf ezmesini asla sütle denemeyin!