e
sv

Yara İzlerine İyi Gelecek Çözüm Önerileri

918 Okunma — 04 Ağustos 2022 01:00
Yara İzlerine İyi Gelecek Çözüm Önerileri
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yara İzlerine İyi Gelecek Çözüm Önerileri

Vücutta bazı sebeplerden ötürü oluşmuş olan yara izleri kalıcı olabilmektedir , her ne kadar zamanla izin vücuttaki ilk hali gibi bir görüntüyle karşılaşmasak da tam anlamıyla geçmez. Yara izlerini daha hızlı ve doğal yöntemlerle geçirmek için bazı çözüm önerileri sunulmaktadır her çözüm her vücutta bir sonuç elde edemeyeceği gibi kendi doktorunuzdan alacağınız tavsiyeler de bu noktada önemli olacaktır.

Peki bir yara izini doğal yöntemlerle nasıl geçirebiliriz? Detaylarıyla…Yara İzlerine İyi Gelecek Çözüm Önerileri

Kimyasal içerikli kremler, jel yapılı  vb. ürünler yerine daha doğal ürünlerle vücudunuzdaki izlerin geçeğini biliyor muydunuz? Hem de cilt bariyerinize zarar vermeden tam tersi bir etkiyle cilt sağlığınız açısından da son derece faydalı olan  bu ürünleri birlikte inceleyelim.

 • İlk Mucizevi Ürünümüz Limon  Limon barındırdığı asidik özelliği sayesinde cilt sağlığında son derece etkili olduğu gibi vücutta oluşmuş olan yara izlerinde de etkisi son derece büyüktür. Yara üstüne belli aralıklarla uygulayacağınız limon suyu bir süre sonra gözle görünür bir etki bırakacaktır.
 • En Etkili Çözüm Önerilerinden Bir Diğeri Bal  Balı yara izlerinizde kullana bileceğinizi biliyor muydunuz? En etkili doğal çözüm yöntemlerinden biri olan balı kabartma tozu ile karıştırıp sorunlu bölgeye bir süre düzenli uyguladığınızda sonucu sizde gözlerinizle görebilirsiniz.
 • Soğan Kürü Kullanımının Etkisi Ayda bir kere soğanın içi oyularak cilde ovalama şekli ile uygulandığında büyük ölçüde yara izlerindeki etkisi görülecektir.
 • Cilt Dostu Salatalık Maskesi Salatalık maskesi özellikle yüz bölgesindeki yaralar için çok etkili bir çözümdür. Bunun yanı sıra sivilce gibi sorunlara da iyi gelen salatalık maskesinin uygulaması ise oldukça kolay.  Yatay şekilde kestiğiniz salatalıkları günde 30 dakika kadar 2 kez uygulamanız yeterli olmaktadır.
 • Bir Diğer Çözüm Önerisi Buz Buz kürü yara izlerinin üzerinde etkisi de oldukça iyidir . Buzu cildinizin üzerinde gezdirerek çok çabuk bir şekilde kurtulabilirsiniz. Buz, yara içindeki intihapların daha çabuk kaybolmasını sağlamaktadır bu şekilde daha hızlı iyileşir .Günde iki defa kullanmanız ise yeterli olacaktır.

Kaynakça: https://www.cnnturk.com/saglik/yara-izi-nasil-gecer-yuzdeki-yara-izleri-en-kolay-nasil-gecirilir

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yara İzlerine İyi Gelecek Çözüm Önerileri