e
sv

Ünlü şefler de depremzedeler için desteklere devam ediyorlar

301 Okunma — 23 Şubat 2023 20:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

6 Şubat gecesi gerçekleşen ve ülkemizi yasa boğan felaketin tesirleri devam ediyor. 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde tüm ülke seferberliğini sürdürüyor.

Ülkede bütün vatandaşlar elinden gelen yardım ve dayanak için seferberlik oluyor. Vatandaşlarla birlikte ünlüler de takviye için ellerinden geleni yapıyor. Mesleğinde ün yapmış bireyler de farklı halde takviyelerini gösteriyor. Bu dayanakları yapan bireyler ortasında mutfakta hünerlerini gösteren ve birçok kişi tarafından tanınan ünlü şefler yer alıyor.

Şeflerden depremzedelere tam destek

Sarsıntı felaketinin yaşanması ve ağır bilançolarının duyurulmasının akabinde çabucak bölgeye  giden ünlü şefler memleketlerine döndüğünde de ellerinden geleni yapıyor. Bilhassa İstanbul’da toplanmış olan şefler bir ortaya gelip yemek yapıyor. Bir ortaya toplanmış olan şefler afet bölgesi için üretim birebir vakitte gönderim yapıyor. Çiğdem Seferoğlu ve Esen Hünal ile her gün buluşup depremzedeler için yemek haızrlayan Refika Birgül, şu kelamları söyledi; “Ekipçe ve gönüllerimizle 1 haftadır afet bölgelerine aş gönderiyoruz.” Bu kelamların gerisine Refika Birgül ek olarak bunları da belirtti.

Yaptıkları yemekte lezzete değer verdiklerini ve memleketimizin damak tadına uygun eserler kullanılarak yemeklerin hazırlandığını belirtti. Kelamlarına devam eden Birgül bulguru, bakliyatı ve baharatlarıyla tek bir öğün içinde tüm muhtaçlıkları karşılayacak olmaya itina göstererek hareket edildiğini de kelamlarına ekledi.

Takım içinde Youtube topluluğunda Refika’nın mutfağı olarak tanıdığımız Refika Birgül bulunuyor. Tıpkı vakitte Türkiye’nin ünlü şeflerinden biri olan Teoman Hünal’ın kızı Esen Hünal’da takım için de yer alıyor. Yaptığı işlerle isminden kelam ettiren Çiğdem Seferoğlu’da takım için de yerini alıyor. Yaşanılan kuvvetli süreçte herkesin taşın altına elini koyduğu bu süreçte lezzetli yemeklerle insanları mest ettiren şefler de çalışmalarını sürdüyor. İçinde farklı besin içeriklerinin bulunduğu yemekleri konserve hâline getirerek yardımlarını ulaşılması gereken yerlere süratli bir biçimde gönderiyorlar. Herkese şifa olması da dilekleri ortasında yerini alıyor.

çiğdem seferoğlu,esen hünal,refika birgül,teoman hünal

Ünlü şeflerden depremzedelere dayanaklar devam ediyor. Şefler her gün binlerce depremzede için yemek hazırlıyor. Ayrıntılar için…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Ünlü şefler de depremzedeler için desteklere devam ediyorlar