e
sv

Tüylerinizden sonsuza dek kurtulun! Hem masrafsız hem acısız…

68 Okunma — 21 Aralık 2023 10:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tüylerinden bıkanlar daima uğraşanlar buraya… sizler için hem hijyenik hem de kolay yolları bir ortaya topladık

Güzellikleri için itina gösteren bayanların en sık karşılaştığı sıkıntılardan biri yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerdir.

Özellikle bıyık, favori ve çene bölgelerinde çıkan bu tüyler, vakit zaman epey rahatsız edici olabilir.

Bu tüylerden kurtulmanın birçok yolu olsa da, lazer yahut iğneli epilasyon üzere metotlar maliyetli olabilir ve bazen cilt sıhhatine ziyan verebilir.

Ancak, bütçeniz sınırlıysa yahut kimyasal eserlerden kaçınmayı tercih ediyorsanız, işte yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanabileceğiniz üç doğal tahlil:

Nohut unu ve limon suyu karışımı: Bu klasik tahlil, ucuz ve çoklukla risk içermez. Üç yemek kaşığı nohut ununu iki yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Karışıma bir çay kaşığı doğal yoğurt ekleyin. Elde ettiğiniz kremi tüylerin olduğu bölgelere uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Akabinde yüzünüzü dikkatlice yıkayın. Bu tekniği haftada bir kere uyguladığınızda, tüyleri azaltacak ve cilt tonunu açacaktır.

Karbonat ve kahve karışımı: Kahve ve karbonat karışımı, tüylerle uğraşta tesirli bir tahlil sunar. İki tatlı kaşığı kahveyi bir tatlı kaşığı karbonatla yarım fincan su içinde karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın, akabinde yüz ve ağız etrafına uygulayın. Beş dakika bekledikten sonra yıkayın ve kıllardaki azalmayı gözlemleyin.

Süt ve zerdeçal karışımı: Süt ve zerdeçal karışımı, tüyleri kurutarak doğal bir tahlil sunar. Bir yemek kaşığı süt ile bir çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Oluşan karışımı cilde sürün ve yaklaşık yarım saat bekledikten sonra hafif dairesel hareketlerle durulayın. Bu sistemi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Doğal bakımın gücü ile yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulabilir ve doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bu doğal tahlilleri kullanmadan evvel, cildinizin rastgele bir alerjiye yahut tahrişe karşı hassas olabileceğini unutmamak kıymetlidir. Birinci defa uygulamadan evvel bu karışımları küçük bir cilt bölgesinde test etmek her vakit güzel bir fikirdir.

Güzellik

Kaşığı,Karışımı,Doğal,Çözüm,Yüz

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Tüylerinizden sonsuza dek kurtulun! Hem masrafsız hem acısız…