Tüm Zamanların En İkonik Ünlü Gelinlikleri

Tarih boyunca, yüksek profilli gelinlikler , Kraliçe Elizabeth’in erzak kartlarıyla satın alınan kumaşlar kullanılarak yapılan savaş sonrası gelinliğinden, Mick Jagger ile Mick Jagger’la evlendiği 70’lerin stilinin özü olan Bianca Jagger’a kadar, zamanları sıklıkla yansıtmıştır. beyaz takım elbise ve tabii ki Diana, Galler Prensesi’nin 80’lerin 25 metrelik treniyle tamamlanmış abartılı şekerlemesi (hala kraliyet düğünü tarihinin en uzunu).

Son yıllarda, Hailey Bieber ve Zoë Kravitz gibi birinci sınıf gelinler, son teknoloji podyum görünümleri ile çağdaş gelin seçenekleri arasındaki çizgileri bulanıklaştırdı – çoğu zaman gün içinde çeşitli stiller giymemekten çok. Belirgin bir şekilde modern olurken, geleneksel beyaz elbiseye (Kraliçe Victoria tarafından başlatılan bir trend) saygı duruşunda bulunan ısmarlama elbiseler yaratmak için Alexander Wang ve Virgil Abloh gibi tasarımcılara yöneliyorlar.

Öte yandan, halkın gözünde hala zamansız bir şey arayan birçok gelin var, Christian Dior’da Maria Grazia Chiuri artık klasik romantizm için ünlü bir isim. Son zamanlarda, Karlie Kloss, Chiara Ferragni ve Miranda Kerr, büyük günlerinden önce Fransız moda evinde İtalyan tasarımcıya döndü.

En uzun trenlerden en yüksek etek boylarına kadar, Vogue’un tüm zamanların en ikonik gelinliklerinden oluşan düzenlemesine tekrar bakın.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın