e
sv

Taze limonları hemen tanımak için 3 numara

536 Okunma — 16 Aralık 2022 11:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Artık limon alırken bu 3 kolay numara ile taze limonları basitçe ayırt edeceksiniz!

Limonlar ne kadar müddet saklanır?

Limonlar çoklukla oda sıcaklığında yaklaşık bir hafta mühlet boyunca saklanır. Hatta daha serin bir yerde yahut kilerde 4 haftaya kadar serin bir yerde saklanabilir.

Sarı meyveler buzdolabında saklanırsa yaklaşık 3 ila 4 hafta dayanırlar. Dilimlenmiş limonlar hava almayan bir kapta yahut dondurucu poşette buzdolabında yaklaşık 3-4 gün saklanır.

Taze bir limonu bu özelliklerinden tanıyabilirsiniz

1. Dokuda değişiklik

Taze limon pürüzsüz ve parlak bir kabuğa sahip olmalıdır. Bir limon kabuğu her türlü kusura sahip olma eğilimindedir ve bu olağandır. Ancak çok buruşmuşsa, rengi atmışsa, sümüksüyse yahut gözle görülür bir küfü varsa katiyen taze değildir.

2. Renk değişimi

Ayrıca, güzel bir limonun kabuğu eşit formda açık sarı renkte olmalıdır. Öte yandan kabukta siyah, beyaz yahut çok yumuşak benekler olması limonun bozulduğunu gösterir. Koyu yeşil yahut kahverengi lekeler küf istilasına işaret edebilir. Limonunuz çok lapa üzereyse, atın. Taze bir meyve sert olmalıdır.

3. Kokuda değişiklik

Limonu keser kesmez keskin bir koku veriyorsa, onu da atma vakti gelmiş demektir. Küflü, lezzetli yahut fermente edilmiş bir koku alıyorsanız, bu limonların bozulduğunun bir göstergesidir.

Yaşam

Limon

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Taze limonları hemen tanımak için 3 numara