e
sv

Saçlarınızın daha sağlıklı olması için bu rutini deneyin!

647 Okunma — 08 Aralık 2022 13:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlık saç rutini oluşturmak işte bu kadar kolay.

Saçlar yapısı gereği çok hassas olduğu için dış etkenlerden fazla etkilenir. Saçlarınız mevsim değişiminden, yanlış bakım uygulamalarında, çok kimyasal süreçlere maruz kalmaktan ötürü yorulur. Bu yüzden bir saç bakım rutini oluşturup sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

SAÇLARINIZI YIKAMADAN EVVEL BAKIM

Saçlarınızı yıkmadan evvel saçlarınızın köklerini ve saç tellerini güçlendirmek için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Hint yağı, Zeytinyağı ve Argan üzere doğal yağlar saçları kökten uca besler. Saç derisini besler, saç köklerini güçlendirir.

SAÇ KREMİ KULLANIN 

Her banyoda kesinlikle saç kremi kullanmanız önerilir. Şampuandan sonra kullanacağınız saç kremleri yalnızca saçların yumuşak olmasını sağlamaz.

TARAMA VE FIRÇALAMA 

Saçlarınızı her gün hakikat biçimde taramanız gerekir. Bilhassa ince telleri saçlar çok çabuk dolaşır. Bu dolaşıklığı açmak çok vakit alabilir.

 

AŞIRI ŞEKİLLENDİRMEDEN UZAK DURUN 

Saçları fön, maşa ya da düzleştirici üzere aletlerle şekillendirmek saçlara ziyan verir. Zira bu süreçler saçlara çok ısı verir. Saçlar bu ısıdan ötürü nemini kaybeder. Kurur ve cansız bir hale gelir.

Etiketler

bakım rutin saç sağlık

Güzellik

Saçlar,Saç

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Saçlarınızın daha sağlıklı olması için bu rutini deneyin!