e
sv

Psikoterapist Ezgi Aslantaş

674 Okunma — 02 Aralık 2022 16:04
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Psikoterapist Ezgi Aslantaş, İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünden mezun oluştur. Lisans hayatı boyunca, özel okullar, psikiyatri hastaneleri ve özel çocuk aile danışmanlığı merkezleri gibi birçok kurumda staj yapmış ve alanın önde gelen isimlerinden süpervizyonlar almıştır. Bilişsel Davranışcı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Yeme Bozuklukları Terapisi, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Kabul ve Kararlılık Terapisi gibi bir çok eğitime sahiptir.

Hemen Randevu Almak için CepteSağlık

Ruh sağlığının, kişilerden topluma doğru ivme kazanan oldukça eklektik bir alan olduğuna inanmış ve bu bakış açısıyla hem öğrencilik hem de profesyonel hayatında toplumsal ruh sağlığına katkı sağlayacak birçok projede bulunmuştur. Bu bağlamda; 2014 yılında Beşiktaş Gençlik Meclisi ile beraber “İstanbul’dan Çorum’a Dostluk Köprüsü” projesini gerçekleştirmiştir. 2016 yılında “Radyo Vesaire” isimli radyo kanalında “Şiirin Ezgisi” isimli psiko-sosyal bir radyo programı hazırlayıp sunan uzman, 2017-2018 yılları arasında ise Doç. Dr Ayten Zara süpervizyonluğunda “Çocuğa Şiddete Dur De!” ve “Van Başkale Okul Yapımı” projelerinde gönüllü olarak yer almıştır.

Meslek hayatına başladıktan 1 sene sonra ise “Bulut Hareketi” isimli bir proje başlatan Psikolog Ezgi Aslantaş, bu proje kapsamında; İstanbul başta olmak üzere, Ankara ve İzmir’de kurduğum ekipler ile birlikte “Şiddete Karşı Farkındalık, Farkındalık İçin Psiko Eğitim” mottosuyla kurumsal seminerler gerçekleştirmiştir.

2018’den itibaren Uplifers web sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2021-2022 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan İstanbul Aile Danışmanlık Merkezi projesinde bir çok psikoterapi seansı ve psiko-eğitim gerçekleştirmiştir. Meslek hayatı boyunca 400 üzerinden seans gerçekleştiren Ezgi Aslantaş, şu anda da yetişkin bireylerle bireysel psikoterapi çalışmalarına hem online hem de yüz yüze devam etmektedir.

Psikolog Ezgi Aslantaş’tan mesajınız var!

DEĞİŞİME BUGÜN BAŞLAYIN

‘’Kapımı çalıp karşıma oturan her danışanıma ilk başta şunu söylerim ve siz yeni danışan adaylarıma da bu konuşmayla hoş geldin demek istiyorum: “Benim elimde sihirli bir değnek yok. Bir günde oluşmamış bu sorunları bir günde çözmeyi vaat etmiyorum. Bu bir ekip işi ve senin de iyi bir ekip arkadaşı olmanı bekliyorum. Zaman zaman bu kapıdan yenik zaman zaman zaferle çıkacaksın. Ama her halükârda bu hikayenin kazananı sen olacaksın. Çünkü, şifa senin içinde. Ve ben bu şifayı bulmanda iyi bir yol arkadaşı olacağım.’’

Sen de bu yola var mısın?”

EZGİ ASLANTAŞ

Psikolog & Psikoterapist
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Psikoterapist Ezgi Aslantaş