e
sv

Plaja hazırlık için pürüzsüz bacaklar!

70 Okunma — 12 Aralık 2023 19:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bacaklarınızda çilek bacak, tavuk derisi manzarasından kurtulmanız için 5 ipucu

Yaz mevsimi ile birlikte plaj dönemi da açıldı…

Cıvıl cıvıl elbise mevsimi başladı. Bununla birlikte pek çok bayanın kabusu haline dönüşen çilek bacak manzarası bacak dekoltesine gölge düşürüyor.

Artık bakım rutininize bacak bakımını da eklemek bu ipuçlarıyla epeyce kolay.

Vücut bakımını bir rutine oturtursanız fazla vakit ayırmadan pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Bacak dekoltenizi arşa çıkaracak ve harika gösterecek bakım rutinine gelin birlikte bakalım.

1. İstenmeyen Tüyler 

İlk olarak istenmeyen tüyleri alarak işe başlayabilirsiniz. Burada belli bir formül kısıtlaması yok, siz genelde tercih ettiğiniz bir sistem ile tüylerinizden kurtulabilirsiz.

2. Duşta Peeling

Vücut hücreleri her 28 günde bir kendini yeniler ve meyyit hücreleri dışarı atar. Ama tekrar de cilt üzerinde güzel olmayan görünüme neden olacak bir katman oluşur. Bu imajdan kurtulmak için haftada 1-2 gün peeling uygulamanız faydalı olacaktır.

3. Kese 

Kese yapmak bedeninizi yumuşacık yaptığı üzere bacaklarınızı da pamuk üzere yapar. Çilek bacak imajınızdan rahatsızsanız, batıklarla başınız sıkıntıdaysa tertipli olarak kese yapmayı ihmal etmemelisiniz. Haftada 1-2 kez kese yapmak peeling üzere kan sirkülasyonunu da harekete geçirmektedir bu da selülit üzere sirkülasyon sorunlarınızı de asgarî seviyeye indirmeye yardımcı olur. Kese yapmak için ipek kese ya da kabak lifi uzmanlar tarafından da en çok önerilen yollar ortasında.

4. Kuru Fırçalama

At kılı fırçası son devirlerde daha da popülerleşen kozmetik eserlerinden biridir. Bedene epey yararlı olan doğal at kılı fırçasıyla pek çok bacak sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Duştan sonra kuru cilde fırçalama yaparak hem batıklardan hem tavuk derisi görünümünden hem de selülitlerden kurtulabilirsiniz. At kılı fırçası kan sirkülasyonunu hızlandırarak selülitlere de tesirli bir eser lakin biraz sabır gerektiriyor. Sistemli kullanımda farkı göreceksiniz.

5. Nemli Cilt 

Cildinizi sağlıklı tutmak için nemlendirici hayli kıymetlidir. Tesirli bir beden nemlendiricisi ile mat, cansız gözüken bacaklardan parlak ve sağlıklı bir görünüme geçebilirsiniz. Üre içeren nemlendiriciler bu mevzuda hayli tesirli. Bilhassa kuru pul pul dökülen bir cildiniz varsa üre içeriklİ nemlendiricilerden yardım alabilirsiniz.

İpucu

Bacak

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Plaja hazırlık için pürüzsüz bacaklar!