e
sv

Muz kabuklarını çöpe atmamanız için 3 neden!

529 Okunma — 14 Aralık 2022 10:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yediğiniz muzların kabuklarını soyup çöpe mi atıyorsunuz? O halde bu yazıdan sonra kabukları kıymetlendirecek yeni fikirler edineceksiniz…

İster sabahları yoğurtla tüketin, ister orta öğün olarak tüketin… Muz genel olarak kahvaltılardan tutun orta öğünlere kadar yer alan en tanınan meyve tiplerinden biridir. Bilhassa kayda kıymet olan potasyum oranının yüksek olması, besin hudut ikazlarının iletilmesi için kıymetlidir ve kalp fonksiyonu için çok kıymetlidir.

Genellikle yalnızca kabuğun içindeki meyve yenir ve sarı kalın kabuğu çabucak atıyorsanız işte size o kabukların aslında birçok duruma uygun geldiğini gösteren ipuçları ile geldik!  Muz kabuğunun ne üzere avantajlar vaat ettiğini inanamayacaksınız.

1. Muz kabukları böcek ısırıklarını hafifletir

Özellikle yaz aylarında can sıkıcı böcek ve sivrisinek ısırıkları ile başımız belaya girer . Kaşıntı üzere semptomları gidermek ve büsbütün doğal bir biçimde güzelleşmeyi desteklemek için muz kabuğu kullanın. Kabuk, toksinleri daha süratli uzaklaştıran yumuşatıcı bir enzim içerir. Isırık üzerine birkaç dakikalığına bir deniz kabuğu modülü koymanız kafidir.

2. Avokadoyu daha süratli olgunlaştırmayı sağlar

Avokado çok sert ve hiç olgunlaşmak istemiyor mu? Sizler muz kabukları burada da pratik bir formül olarak kullanabilirsiniz.

Olgunlaşma sürecini hızlandırmak için meyvenin yanına birkaç kabuk koyun. Avokadonuzun bir yahut iki gün sonra yemeye hazır olmasını sağlayan olgunlaşma gazı etilen içerir.

3. Muz kabukları parlatmaya yarar

Deri, paslanmaz çelik ve gümüşü nasıl parlatırsınız? Muz kabukları yardımıyla desek… Şaşırırsınız değil mi? Kabuğu etkilenen bölgeye sürün, en az on dakika bekletin ve akabinde kuru bir bezle silin. Bu ortada kabuklar sayesinde bitki yapraklarını da ovup tozunu alabilirsiniz. Bitkiniz kısa müddette yeni bir ihtişamla parlayacak!

İpucu: Geleneksel muzlardan daha az pestisit içeren organik muzları kullanmak en güzelidir.

İpucu

Muz,Kabuğu

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Muz kabuklarını çöpe atmamanız için 3 neden!