e
sv

Kızılcık Şerbeti Dizisi RTÜK’ten Ceza Yedi! Dizi Yayından Kaldırıldı Mı?

249 Okunma — 23 Nisan 2023 16:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Show Tv’nin büyük bir ilgiyle izlenen Kızılcık Şerbeti dizisinden berbat haber. Dizinin geçtiğimiz hafta yayınlanan kısmındaki gerdek gecesi sahnesi nedeniyle dizi RTÜK’ten ceza yedi. Dizi RTÜK’ten ne ceza aldı? Kızılcık Şerbeti dizisi yayından kaldırıldı mı? Ayrıntılar haberimizde…

Kızılcık Şerbeti Dizisi RTÜK’ten Ceza Yedi!

Kızılcık Şerbeti, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan gerdek gecesi sahnesi nedeniyle RTÜK’ten ceza aldı. RTÜK’ün kararına nazaran diziye 5 hafta durdurma ve 1.5 milyon TL’lik para cezası verildi. Kelam konusu bildirim kararı 15.00’da SHOW TV’ye iletildi. Dizinin o sahnesi ‘kadına şiddet’ gerekçesiyle ceza aldığı haberi süratle yayıldı.

Dizi Yayından Kaldırıldı Mı?

TV100’ün haberine nazaran kanal idaresi bu karara itiraz edip mahkemeden yürütmeyi durdurma talep edebiliyor. Şayet mahkeme yürütmeyi durdurursa dizi yayınlanmaya devam edecek. Fakat aksi bir karar olursa kararın gereği uygulanacak. Lakin yeniden de mahkeme RTÜK’ün kararı doğrultusunda karar belirtse bile sürecin tamamlanmasına kadar dizinin iki ya da üç kısım daha yayınlanmaya devam etmesi bekleniyor.

KIZILCIK ŞERBETİ 21. KISIMDA NELER OLMUŞTU?

Nursema, evlendiği gece başına gelenleri iki aileye de itiraf ettikten sonra onlara, artık birbirlerini yemelerini söyleyip meskeni terk ediyor. İki aile birbirine giriyor. Alev Nursema’yı yolda görüp onu konutuna götürüyor. Pembe ile Abdullah, kızlarının nerede olduğunu merak ediyor.

Doğa, Nursema’yı hastaneden kaçıranın kendisi olduğunu söyleyince büyük reaksiyon alıyor. Buna karşılık Tabiat, Nursema’nın onlardan değil neden kendisinden yardım istediğini düşünmeleri gerektiğini söylüyor. Abdullah, Doğa’nın Nursema’nın yerini bildiğini varsayım edip onu takip ettiriyor.

Doğa’nın annesinin oturduğu apartmana girdiğini, oradan Umut’un da çıktığını, onun da binada oturduğunu Abdullah öğreniyor ve çabucak Umut’un konutuna girmesini istiyor. Umut, cüzdanını unutum konuta tekrar döndüğünde Abdullah’ın adamının konutunda olduğunu görüyor. Ondan Nursema’nın meskenden kaçtığını öğreniyor.

Gidip Abdullah’la konuşan Umut, Nursema’yla konuşmaya gidiyor. Nursema, Umut’un yalvarışına dayanamayıp kapıyı açıyor. Umut, bir daha ondan ayrılmak istemediğini söylüyor. Bu ortada Fatih, amcasından Kayhan için yardım istiyor. Kayhan, paraları alıp kaçmayı planlarken Ömer, onun hesabına önlem koyduruyor.

Kayhan, Leman’ın yanına gidip ona evlenme teklif ediyor. Leman’la evlenip onun parasının üzerine konmayı düşünüyor. Tabiat, staja başlıyor. Kendisine gelen hastaların bayan olduğunu görünce Fatih’in hastanenin sahibiyle o denli anlaştığını öğreniyor.

Abdullah Nursema’nın yanına gidiyor ve ondan konuta dönmesini istiyor. Nursema babasına, onun Alev’i sevdiğini, onun ağzında duyduğunu, şayet bunu annesine itiraf ederse onunla döneceğini söylüyor. Abdullah da, Nursema’nın bu kuralını kabul ediyor.

Kızılcık Şerbeti 22. Kısım 1. Fragmanı Yayında! Abdullah’ın Pembe’ye İtirafı Ortalığı Karıştıracak!

‘Kızılcık Şerbeti,kızılcık şerbeti dizisi,show tv

mündeki gerdek gecesi sahnesi nedeniyle dizi RTÜK’ten ceza yedi. Dizi RTÜK’ten ne ceza aldı? Kızılcık Şerbeti dizisi yayından kaldırıldı mı?

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kızılcık Şerbeti Dizisi RTÜK’ten Ceza Yedi! Dizi Yayından Kaldırıldı Mı?