İngiltere’nin En Ünlü Simgelerinden Bazıları Sanatçıların Tarzında Yeniden Tasarlandı

İngiltere, dünyanın en nefes kesici heykel, bina ve anıtlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Londra’daki Tower Bridge’den Liverpool’daki UNESCO Dünya Mirası Albert Dock’a kadar, İngiltere’nin simge yapıları ikoniktir. Ya farklı görünüyorlarsa? Ya Andy Warhol, Salvador Dali ve Leonardo Da Vinci gibi ünlü sanatçılar tarafından tasarlanmışlarsa? TransPennine Express tarafından oluşturulan yeni görüntüler, nasıl görünebileceklerini ortaya çıkardı.

Tower Bridge – London – Picasso

Londra’daki Tower Bridge, 125 yıl önce inşa edilen mimar Horace Jones tarafından tasarlandı. Pool of London rıhtımlarına erişimi korurken yoldan trafiği rahatlatmak için tasarlanmıştır. Hareketli yollar hızla şehrin altyapısının önemli bir parçası haline geldi ve bugün, Londra merkezi estetiğinin çok sevilen bir yönü . Bu yeniden tasavvurda, Kule, Picasso’nun soyut stili tarafından, merkezdeki Union Jack bayrağına dokunaklı bir övgü ve bol miktarda göz alıcı renk blokajı ile ele geçirildi.

Tower Bridge – Londra – Picasso

Tower Bridge – Londra – Picasso

Bullring – Birmingham – Gustav Klint

Birmingham’daki Bullring, 2003 yılında yeniden geliştirilen fütürist duvarları içinde uluslararası üne sahip markaları barındıran İngiltere’nin alışveriş merkezlerinden biridir. Ancak 1900’lerde tasarlanmış olsaydı, özellikle de tarafından tasarlanmış olsaydı, oldukça farklı görünebilirdi. anın ressamı Gustav Klint. Klint’in eseri, sembolist doğasıyla yaygın olarak biliniyordu ve bu yeniden tasavvur, eserinin çoğunun altın varak kullandığı ‘Altın Aşama’dan ödünç alındı.

Arena – Birmingham – Gustav Klint

Arena – Birmingham – Gustav Klint

Angel of the North – Gateshead – Da Vinci

Kuzey Doğu’nun Kuzey Meleği heybetli bir yapıdır – bölgenin endüstriyel mirasına bir övgü olarak 1998 yılında tasarlanmıştır. Meleğin vücudu, sanatçının kendi vücudunun bir kalıbına dayanmaktadır, ancak bu yeniden tasavvurda, Rönesans döneminin öncüsü Leonardo Da Vinci tarafından tasarlandığı için oldukça farklı görünüyor. Da Vinci, yapıtlarında oranları kesin olarak kullanmasıyla tanınırdı ve bu görüntü, Vitruvius Adamı’ndan ilham alır.

Angel Of the North

Angel Of the North

Edinburgh Castle, Scotland

Edinburgh Kalesi, tarihi şehre gelen ziyaretçileri karşılayan Castle Rock’ın tepesinde güzel bir konuma sahiptir. İlk inşa edildiğinde 12. Yüzyıla kadar uzanan İskoçya’nın önemli tarihi öğelerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Kale, altındaki kaya ile hemen hemen bir olan kendine özgü duvarları ile tanınır. Bu görüntüde, en çok Gotik başyapıtı Sagrada Familia ile tanınan İspanyol dehası Antoni Gaudi tarafından tasarlanmıştır. Onun serbest akan stili, kalenin kulelerini ve duvarlarını ele geçiriyor.

Edinburgh Castle, Scotland

Edinburgh Castle, Scotland

Albert Dock – Liverpool – Andy Warhol

Liverpool’daki Albert Dock, 19. yüzyılda küresel ticaret pazarı olduğu kadar bugün de şehir kültürünün kalbidir. Andy Warhol, sanatının ilham kaynağı olarak kitle kültürünü kullandı, bu yüzden yeniden tasavvur ederken ikisini bir araya getirmek uygun oldu. Tasarım, tuğla işçiliğini dönüştürmek için gösterişli pop art kullanarak ikonik ‘Campbell’s Çorba Tenekeleri’ parçasına dikkat çekiyor.

Albert dock liverpool

Albert dock in Liverpool England is the tourist attraction on the liverpool waterfront

Serinin geri kalanına buradan bakın: https://www.tpexpress.co.uk/explore-the-north-and-scotland/blog/2019/september/uk-landmarks-reimagined

Diğer makaleler için tıklayın.

 

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın