e
sv

Her Kadının Evlenmeden Önce Yapması Gereken 8 Şey

1822 Okunma — 12 Nisan 2022 15:49
Evlenmeden Önce Yapması Gereken
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her Kadının Evlenmeden Önce Yapması Gereken 8 Şey

Evlenmeden Önce Yapması Gereken Birçok kadın için evlilik, küçüklüklerinden beri sabırsızlıkla bekledikleri bir şeydir. Bu, kuşkusuz yaşamda heyecan verici ve önemli bir deneyim olsa da, yaşamı değiştiren ve çok önemli olan tek olay olmaktan çok uzaktır. Bu nedenle, sunağa kadar acele etmemek en iyisidir. Bu, sevgilinizle birkaç yıldır, hatta on yıldır birlikte olsanız bile geçerlidir.

MSW, CPC, yaşam koçu ve yazar Sarah E Stewart, “ Evlilik her şeyi değiştirir ” diyor. Diyor ki, anahtar bu süreçte kendinizi kaybetmemek. Bunu yapmadığından nasıl emin oluyorsun? Yeni başlayanlar için, sizi başarılı ve uzun süreli bir evliliğe zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak hazırlamanıza yardımcı olacak bu deneyimler listesinin üstünü çizmeye başlayabilirsiniz .

Tarih ve İlişkiler

Herkesin “yapıyorum” demeden önce diğer insanlarla birlikte olma lüksü olmasa da, ilişki uzmanları, kimin sizin için doğru ve kimin sizin için yanlış olduğunu bilmenize yardımcı olmanın çok faydalı olabileceği konusunda hemfikirdir. İlişki uzmanı ve yazar Bir çift ve aile psikoterapisti olan Fran Walfish, Psy.D., aynı fikirde ve ilişki deneyimine ve bir karşılaştırma temeline sahip olmanın, müstakbel eşiniz söz konusu olduğunda size bir referans noktası sağladığını ekliyor.

Tek Başınıza veya Ev Arkadaşlarınızla Yaşayın

Kolejden beri çıkıyorsanız, mezuniyet sonrası birlikte hareket etmek mantıklı olabilir, ancak bu muhtemelen yetişkin olarak ayrı yaşamak için tek şansınız olabilir. “Finansal ve duygusal olarak nasıl bağımsız olunacağını öğreniyorsunuz. Tüm faturalarınızı ödemek size bir başarı hissi veriyor ve birkaç hafta sonunu ve hafta içi birkaç geceyi yalnız geçirmek size güç veriyor.” Evlenmeden Önce Yapması Gereken

Finansal Olarak Bağımsız Olun

Kendi başınıza yaşayabilmekle aynı çizgide, kendi mali durumunuzu sağlam bir şekilde kavramak, evlenmeye hazır hissetmenizi sağlamada uzun bir yol kat edecektir. “Değerin var.” Bu aynı zamanda herhangi bir nedenle ayrılmanız veya boşanmanız durumunda kendi ayaklarınız üzerinde durabileceğiniz anlamına gelir.

Nişanlınızla İyi Bir Kavga Edin

Uzmanlar, başarılı bir evliliğin anahtarının, partnerinizin anlaşmazlıkları nasıl ele aldığına dair tam bilgiyle bir evliliğe girmenin önemli olduğu konusunda hemfikirdir. “Savunma duruşları olmayan açık iletişimde istekli bir katılımcınız olduğunu ve eşinizin kendi kendini inceleme becerilerine ve hesap verebilirlik kapasitesine sahip olduğunu bilmeniz gerekir .” Başka bir deyişle, ortaya çıkan sorunlar için her zaman sizi suçlayacak biriyle evlenmek istemezsiniz.

Dünyayı dolaşmak

Henüz etrafınızdaki güzel dünyayı görme ve deneyimleme fırsatına sahip olmadıysanız, evlenmeden önce bunu yapmanın tam zamanı. Elbette, müstakbel eşinizle birlikte seyahat edebilirsiniz ve muhtemelen seyahat edeceksiniz, ancak kendi isteğinizle yalnız veya arkadaşlarınızla seyahat etme deneyimine sahip olmak – kendiniz için oluşturabileceğiniz ve bir birey olarak sizin için ne anlama geldiğine karar verebileceğiniz deneyimler, bir kişi olarak kim olduğunuzu sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir. Dr. Michael, evlendikten sonra bir partnerle seyahat etmenin farklı olacağını ve gideceğiniz yerlere birlikte karar vereceğinizi açıklıyor. Şimdi seyahat çabalarınızda tamamen bencil olma özgürlüğünüzü kullanın.

Evlenmeden Önce Yapması Gereken

Bir veya İki Hobi Geliştirin

Hobiler sizi yalnızca daha ilginç kılmakla kalmaz, aynı zamanda evliliğinize başladığınızda kullanışlı olacak kendi zamanınızı ve alanınızı da verirler. Koşmak, okumak, yazmak, yoga veya meditasyon olsun, kendinizi ifade etmek ve hayatınızdaki gerilimi ve stresi azaltmak için bir çıkışa sahip olmak sizi daha iyi bir eş ve genel olarak daha mutlu bir insan yapacaktır.

Sağlam Bir Destek Sistemi Oluşturun

Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti olan LMFT, Marissa Nelson, birçok kez evlenmenin arkadaş çevrenizi değiştirdiğini, çünkü doğal olarak kızlarla geçirecek daha az zamanınız olduğunu ve evli yaşama uyum sağladığını söylüyor. “Sizin ve kocanızın birlikte eğlendiğini ve birlikte, muhtemelen diğer çiftlerle birlikte dışarı çıktığınızı fark edebilirsiniz, bu nedenle iyi arkadaşlarınızla ilişkilerinizi beslemek önemlidir.”

İlişkinizin Her Detayını Başkalarıyla Paylaşmayı Durdurun

İlk tanıştığınızda veya çıkmaya başladığınızda, her küçük ayrıntıyı arkadaşlarınıza ve hatta belki ailenize açıklamış olabilirsiniz. Ancak artık ciddi olduğunuza göre ilişkinin bütünlüğünü korumak  önemlidir. Nelson, ” Kızdığınız zaman, sahip olabileceğiniz bir kavga hakkında hiçbir Facebook postları veya şifreli alıntılar yapmaz ve artık tüm arkadaşlarınızı bir tartışmada haklı veya haksız olduğunuz konusunda fikir birliği için çağırmaz” diyor. “Evliliğiniz kutsaldır ve ilişkinizde olan bitenin ilişkinizde kalması gerekir.” Bunun yerine, stresi atmak için güvenilir bir en iyi arkadaşa yaslanmayı veya daha iyi bir eş olmak ve çatışmayı aşmak için güvenebileceğiniz ve becerileri öğrenebileceğiniz bir terapist bulmanızı önerir. Evlenmeden Önce Yapması Gereken

Sıradaki içerik:

Her Kadının Evlenmeden Önce Yapması Gereken 8 Şey