e
sv

Dut kurusunun mütevazı olamayacağı o faydaları! ‘Sağlık deposu’

52 Okunma — 02 Ocak 2024 13:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şifalı bir kuruyemiş olan dut kurusu bedendeki birçok sisteme düzgün gelir. Kalp ve damar sıhhati üzerindeki tesirlerinden karaciğere kadar yararı çoktur.

Dut kurusu, beden üzerinde birçok olumlu tesiri olan şifalı bir kuruyemiştir. Bu yararlar ortasında kalp ve damar sıhhatini destekleme, karaciğer işlevlerini düzenleme üzere birçok husus bulunmaktadır.

Fit atıştırmalık olarak da tercih edilebilen dut kurusu, düşük kalori kıymeti ile dikkat çeker ve bu nedenle diyet listelerinde önerilebilir. Dut kurusu, meskende basitçe yapılabilir ya da aktarlardan temin edilebilir, böylelikle sağlıklı bir ömür usulüne adım atmak daha da kolay hale gelir.

İşte şifa deposu dut kurusunun faydaları…

Sindirim sistemini düzenler

Dut kurusu, bilhassa mide sorunları yaşayanlar için tesirli bir kuru yemiştir. Mide gazı, kabızlık ve şişkinlik üzere sindirim sistemi sıkıntılarına olumlu tesirler sağlar. Dut kurusunun sindirim sistemi üzerindeki bu olumlu tesirleri, tertipli bir sindirim sürecine katkıda bulunarak mide sıhhatini takviyeler. Tıpkı vakitte bedenden toksik unsurların atılmasına yardımcı olur.

Kanser riskini düşürür

Dut kurusu antioksidan bakımından zengindir ve bu sayede kanserli hücrelerin üzerinde olumlu tesirleri vardır. Prostatta oluşabilecek tümörleri engelleyebilir.

Kalp sıhhatini korur

Dut kurusu kalp sıhhatini destekleyecek kadar potasyum içerir. Potasyum içeriği yüksek olan dut kurusu kan basıncını düzenlemeye yardımcı olarak kardiyovasküler hastalık riskini düşürür.

Kansızlığa uygun gelir

Dutun içinde kansızlığı giderecek ölçüde demir bulunur. Demir bakımından da güçlü olan dut kurusunu bilhassa kış aylarında tüketmek kansızlığın önüne geçilmesini sağlar.

Kemik gelişimini destekler

Dutun içerisinde birebir vakitte ağır ölçüde kalsiyum bulunur. Bu sayede yüksek oranda kalsiyum içerdiği için kemik ve dişlerde de tesiri önemli oranda yüksektir.

Göz sıhhatini korur

A vitamini içeriği sayesinde göz sıhhatine hayli yararlıdır.

Göz bozukluklar üzere rahatsızlıklara olumlu tesiri olduğu üzere birebir vakitte göz tansiyonuna da olumlu tesirleri bulunur.

Antioksidan kaynağıdır

Antioksidan deposu olan dut bir avuç kadar tüketilirse beden direncini artırır.

Sağlığınız için dut kurusu tüketimini bir alışkanlık haline getirmeyi unutmayın. Sistemli tüketim haline geçmeden evvel de hekiminize istişareyi ve onun bilgisi dahilinde tüketmeyi unutmayın lütfen.

Sağlıkla kalın!

Magazin

Dut Kurusu,Kan,Sağlığını,Olumlu

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Dut kurusunun mütevazı olamayacağı o faydaları! ‘Sağlık deposu’