e
sv

Çevre farkındalığı vegan kozmetik ürünlere talebi etkiledi

609 Okunma — 26 Kasım 2022 18:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pandemi kozmetik kullanımını değiştirdi

Çevresel mevzulara ait artan farkındalık,  kozmetikte dinamiklerin sil baştan yazdırıyor.

Sentetik bileşenler içeren kozmetik eserlerinin hem insan sıhhati hem de etraf için global çapta tehdit oluşturması sürdürülebilir, bitki bazlı ve vegan eserlere talebi yükseltiyor.

90 gün boyunca dermatolojik testlerden geçirdiği yeni eserlerini tanıtan yerli kozmetik markası The Daiyz, sağlıklı ve vegan kozmetiklerle sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyor.

Covid-19’dan itibaren farkındalık değişti

Pandemiden bu yana etraf hassaslığının artması birçok sanayide olduğu üzere kozmetikte de dinamikleri yine belirliyor.

Sentetik bileşenler içeren kozmetik eserlerinin gerek insan sıhhati gerekse etraf için global çapta tehdit oluşturması sürdürülebilir, bitki bazlı ve vegan eserlere talebi yükseltirken, tüketiciler hayvanlar üstünde test edilmeden üretilen kozmetik materyalleri daha çok tercih ediyor. Fortune Business Insight’ın mevzuya dair gerçekleştirdiği araştırmaya nazaran, 2021’de 15,87 milyar dolar büyüklüğe ulaşan global vegan kozmetik pazarının 2028’e kadar 24,79 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Tüketicilerin şuurlu alışveriş modelini benimsemesiyle birlikte, vegan kozmetik pazarının her yıl ortalama %6,57 büyüyeceği öngörülürken, ülkemizdeki geniş bir tüketici topluluğu da sürdürülebilir ve vegan eserlerin arayışına giriyor.

Artan kaygılar tüketicileri vegan eserlere yönlendiriyor

Kimyasal bileşenli eserlerin olumsuz tesiri ve etrafa dair hassaslığın artması nedeniyle vegan kozmetik eserlerinin trend haline dönüştüğünü, öte yandan bu eserlerin hayvanlar üzerinde denenmesine karşı olduklarını belirten The Daiyz Kurucusu İlknur Dilek Şahan, şu açıklamada bulundu: “Geleceğe ve sıhhate ait artan kaygılar tüketicileri vegan eserlere yönlendiriyor. Bitki bazlı kozmetik eserler vitamin, mineral üzere doğal hususlardan yapılıyor ve ziyanlı kimyasal unsurlar içermiyor. İnsan ve etraf sıhhatini odağımıza aldığımız eserlerimizde kaliteyi ve inancı her vakit en üst düzeyde tutuyoruz. Sıhhat Bakanlığı onaylı eserlerimizin hammaddesinden paketlenmesine kadar sürdürülebilirlik unsurlarını uyguluyoruz. ”

Sağlık

Kozmetik,Vegan,Ürünler,Ürünlerin,Çevre,Tüketici,Sürdürülebilir

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Çevre farkındalığı vegan kozmetik ürünlere talebi etkiledi