e
sv

Bigo Live 2022’de neler yaptı?

436 Okunma — 28 Aralık 2022 23:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü canlı yayın uygulaması Bigo Live, düzenlediği etkinlikler ve tertipler ile 2022 yılında büyük bir çıkış yakaladı. Türkiye’deki canlı yayın uygulamalarında birinci sıraya yükselen Bigo Live çok özel bir yıl geçirdi, gitgide büyüyen iştirakçi sayısıyla Türkiye’nin en büyükleri ortasında olmayı başardı. Uygulama, bu derece ivmeli yükselmelerini tesirli bağlantı çalışmalarına ve kullanıcılara sağladıkları birçok imkana borçlu. “Bigo Live”, 2020’den beri küresel canlı yayın uygulaması indirme listesinde birinci sırada yer alıyor. Uygulama, 2022’nin birinci yarısında 35 milyon indirme sayısına ulaştı ve en çok kullanıcıya sahip canlı yayın uygulaması olmaya devam ediyor. Ayrıyeten “Bigo Live” ve “Twitch” uygulamaları 2022’nin birinci yarısında küresel taşınabilir canlı yayın uygulaması gelir listesinde birinci iki sırayı almayı başardılar. Bigo Live son vakitlerin en eğlenceli canlı yayın uygulaması, bunun kullanıcı tecrübesi açısından da olarak birçok nedeni var. Bigo’da çoklu oda özelliğiyle birden çok yayıncı bir ortaya gelerek manzaralı görüşme yapabiliyor, yayıncılar yayınlarına konuk alabiliyor. Böylelikle yayıncılar hem ortalarında efektif bir sohbet edebiliyor hem de bunu izleyicilerle tüm şeffaflığı ile paylaşabiliyorlar. Son devrin yükselen toplumsal medyada “gerçek” olma trendini Bigo Live tam manasıyla yakalıyor diyebiliriz. Bunun yanında rekabet de uygulamanın içinde çokça bulunuyor. Yayıncılar kendi ortalarında “PK” ismi verilen bir yarış yapabiliyor, en çok fasulye ve ikram alan oyunu kazanıyor.

PK’lar 5, 10 ve 20 dakika olabiliyor, PK esnasında kıyasıya yarışan yayıncılar ortasında bol eğlenceli ve uğraş dolu anlar ortaya çıkıyor. PK’yı kaybeden bireye komik cezalar vermek bunların ortasında. Görülen o ki, bu üzere özellikleriyle birlikte BIGO LIVE kullanıcıların çokça ve eğlenceli vakit geçirdiği, tek tıkla fiyatsız bir biçimde indirip toplumsallaşabildiği bir uygulama haline gelmiş durumda. Bigo’da yayın açıp içerik üreten, aşikâr izleyici kitlesine hitap eden bireylere yayıncı deniyor. Bu yayıncılar uygulamadaki hayranlarıyla, arkadaşlarıyla ve destekçileriyle bir aile kurabiliyor ya da halihazırda var olan bir aileye katılabiliyorlar. Bigo’da aileler için birçok etkinlikler ve müsabakalar mevcut. Aile önderleri ve aile üyeleri, PK aktifliklerine katılıp mükafatlar kazanabiliyorlar. Ek olarak, aile üyelerinin yayınlarda gönderdiği ve aldığı armağanlar, aileye savaş puanı kazandırıyor ve her ay en çok savaş puanı kazanan aileler, en itibarlı aileler olarak kabul ediliyor ve bu ailelere özel mükafatlar tanımlanıyor. Her gün yeni arkadaşlıkların kurulduğu, tıpkı vakitte aileler ortasında aileler ortasında tatlı bir rekabetin oluştuğu aile sistemine tüm Bigo kullanıcıları fiyatsız olarak katılma imkanına sahip! Artık biraz da Bigo’nun 2022 özetine yakından bakalım.

Bigo Live, Tiktokçuların yeni adresi oldu!

Bigo Live’dan Gökhan Türkmenli Gala Konseri 

Bigo Live’da Gökhan Türkmen rüzgarı esti. Ünlü canlı yayın uygulaması Bigo Live, 2022’ye Bigo Gala Konseri ile büyük ses getirerek başladı. Bu yılki galada, Özge Ulusoy’un şahane sunumu ve Gökhan Türkmen’in eşsiz sesiyle canlı yayınla gerçekleşti. Gökhan Türkmen canlı performansı ile kulaklarımızın pasını sildi. Bunun yanında Gökhan Türkmen’i aile hayatıyla ve kendisi üzere müzik konusunda yetenekli yayıncılarına verdiği tavsiyeleriyle daha yakından tanımış olduk.

Gökhan Türkmen aktiflikten çok keyif aldığını belirterek “Canlı yayınlarla verdiğimiz konserler ile, sanal dünyaya kapılarımızı açtık. Canlı yayınlar, fizikî aktifliklerin yerine geçerek, meskenlerinden çıkamayan beşerler için cümbüş kaynağı haline geldi ve böylelikle sanatkarlar hayranları ile irtibat kurma talihine sahip oldu.” dedi.

Yayıncılar Ödülleriyle Buluştu

Eğlenceli dakikalardan sonra merakla beklenen an geldi çattı. Heyecanlı ve büyük rekabet içinde olan yayıncıların beklediği ana geldi sıra. 2021’in en âlâ yayıncıları ve aileleri memnunluk içinde mükafatlarını aldılar ve bir nevi öbür yayıncılara gözdağı verdiler. 40 bin kişinin takip ettiği aktiflik Türkiye’de büyük ses uyandırdı ve Bigo’nun ne kadar büyük olduğunu ispatlar nitelikteydi.

Büyük Bigo Gala Aktifliği Nedir?

Bigo Galaları bildiğiniz üzere her sene yenisi düzenlenen ve heyecanla beklenen bir aktiflik haline geldi. Türkiye’nin en yeterli yayıncıları ve aileleri ödülleriyle kavuşmak için merakla bekliyorlar. Birinci etapta Türkiye’nin en âlâ 3 ailesi ve yayıncısı belirleniyor. Sonrasında ise tüm bölgelerdeki aileler ve yayıncılar Global Gala etkinliğinde birinci olmak için uğraş ediyor. Bu yılki Gala yarışı başladı ve yarışmacılar farklı cinslerde elemelerden geçiyor. Kazanan yarışmacılar Bigo Live tarafından Singapur’a gönderilerek orada büyük gösteri için ağırlanıyor. Birçok bölgeden gelen iştirakçiler Singapur’da buluşuyor, müzik, sihirbazlık, dans üzere birçok yetenek ve sahne gösterileri ile birlikte bol eğlenceli etkinlikler gerçekleşiyor. Birebir vakitte yayıncılar ortasındaki kıyasıya yarış ile tatlı rekabet tabanına kadar yaşanıyor. Yarış devam ederken şimdi hangi yayıncıların Singapur’a gidebileceği hala merak konusu. Bu yılki aktiflik ayrıntılarını uygulama içinden ve resmi toplumsal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

2022 Bigo Yıldızlar Geçidi

2022 yılında Bigo’da sözün tam manasıyla yıldız yağmuru oldu. Birçok ünlü ismin yayın açmak için birinci durağı Bigo Live oldu. Çok doğal ve samimi insanların bir ortada olduğu bir kitle olması sebebiyle ünlülerden birçok övgü alıyor. Ünlülerin açtıkları yayınlar ve toplumsal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar topluluğun giderek büyümesini sağladı.

Taha Özer, Mehmet Ali Erbil, Alexone, Arda Kural, Kısmetse Olur yarışmacıları, Ümit Özat, Emre Yücelen, Sneijder üzere birbirinden farklı ünlü isimler Bigo’ya katılarak güçlerine güç kattılar. Yayınları binlerce kişi tarafından izlendi ve büyük beğeniler aldı.

Çark-ı Bigo

Mehmet Ali Erbil efsane programı ile Bigo’ya bomba üzere düştü. Her yaptığı iş olay olan fenomen Mehmet Ali Erbil ve efsane programı Çarkıfelek, Çark-ı Bigo ismiyle bu sefer dijital olarak tekrardan ekranlara döndü. Çok sevilen program Bigo’da da büyük ilgi gördü. Bigo sponsorluğunda iştirakçilere yüzlerce armağan dağıtıldı ve büyük armağanları kazanan beşerler memnunluktan havalara uçtu. Mehmet Ali Erbil, yeni konseptli Çark-ı Bigo aktifliğinin yanı sıra, birçok Bigo yayıncısıyla her gün PK yaparak yeni şahıslarla tanıştı, hayranı olan bireylerle samimi anlar yaşadı.

Ses Ver Bigo

2022’nin son çeyreğinde Emre Yücelen Bigo’ya yeni bir ses getirdi. Youtube’da çektiği reaksiyon görüntüleri ile tanıdığımız, Türkiye’nin en ünlü ses eğitmenleri/vokal koçları ve müzisyenlerinden biri olan Emre Yücelen, Bigo Live’da Ses Ver Bigo isimli bir müsabaka başlattı. Ses Ver Bigo, birbirinden hoş seslere sahip olan 80 yarışmacının iştirakiyle birlikte finale gerçek uzanan eğlenceli bir serüven oldu. Müsabakanın sonunda kazanan isim Bigo Live yetenekli yayıncısı Leo oldu. Leo, 100.000 fasulye ve BIGO Dino İkram Paketi almaya hak kazandı. Emre Yücelen’in 1. olan yarışmacıya BIGO LIVE’ın bir sürprizi daha vardı! Ünlü müzisyen, İzmir’deki Emre Yücelen Müzik Stüdyosu’nda bir arada profesyonel bir demo kaydedeceklerini ve bu demo kaydını kendi Youtube kanalında yayınlayacağını açıkladı. İkili İzmir’de albüm kaydetmek için buluştu. Leo’nun albüm serüvenini anlatan görüntü viral oldu.

Bigo Live Grubu Düzgünlük Peşinde Koştu!

Bu yıl Bigo toplumsallaşmanın sırf eğlenceli etkinliklerle değil, yardımlaşma ile de tamamlanacağını kanıtladı. Bigo Live grubu, Yeterlilik Peşinde Koş Platformu tarafından düzenlenen Yardımseverlik Koşusu’na katıldı. Mevsimlik tarım işçiliğindeki eğitimden geri kalan ve eğitimden kopma riski altında bulunan çocuklara, yardımseverlerden binlerce liralık burs dayanağı toplandı. Bigo Live takımı, koşularını bu projeye takviye emeliyle gerçekleştirdi ve toplumsal güzelliğin bir ortada doğduğunu ve bu temelde farkındalık oluşturmanın ve bağış toplamanın en değerli kurumsal misyonları olduğunu vurguladı. Böylelikle Bigo, birçok cümbüş uygulamasına örnek oldu.

Kampüste Bigo Var!

Bigo, öğrencilerin halini anlayan ve onlara takviyede bulunan bir yayın platformu olma yolunda yaptığı etkinlikler ile gözümüze çarpıyor. Her fırsatta öğrenciler ile buluşan ve gençler ile irtibatını arttırmak için çalışmalarına devam eden Bigo, bu sefer de Anadolu Üniversitesi’ndeydi. Bu yolda Bigo, Anadolu Üniversitesi Toplumsal Medya Kulübü “Com.week” aktifliğine sponsor oldu. Öğrenciler için bilgilendirici olması ve eğlenceli vakit geçirmesi hedeflenen aktiflikte birçok farklı kesimden gelen Neslihan Atagül Doğulu, Mazhar Alanson, Nisa Bölükbaşı, Ala Tokel, Hakan Hatipoğlu üzere ünlü isimler, influencerlar ve bölümün üst seviye yöneticileri bir ortaya geldi.

Etkinlikteki isimler ve yaptıkları paylaşımlar aktifliğin büyük bir istek görmesini sağladı.  Bigo Live grubu, aktiflik alanında 2 gün boyunca öğrencilerle bir ortaya geldi. Öğrenciler, Bigo Live standını soru yağmuruna tuttu, Bigo Live grupları öğrencileri yayıncılık hakkında bilgilendirildi ve daha düzgün bir yayıncı olabilmeleri için gerekli ipuçları anlatıldı. Birebir vakitte Bigo’nun sembolleri olan bardak, dino yastığı, dino peluşu, dino bilekliği üzere ikramlar verilerek bu unutulmaz aktifliğin onlarda bir hatıra bırakması sağlandı. Bigo sevenleriyle birlikte capcanlı, cümbüş dolu fevkalade bir yıl geçirdi. Binlerce beşere mesken sahipliği yapan Türkiye’nin en sevilen canlı yayın uygulaması Bigo Live, gençlerlerle birebir etkinliklerini 2023’te de devam ettireceğine dair açıklamada bulundu.

Yeni Trend Alarmı: Canlı Yayınlar

Canlı yayın platformları, bugün milyonlarca yayıncıya oyun, dans, müzik, mizah üzere kategorilerde yeteneklerini sergilemesi için imkan sağlıyor. Öteki uygulamalardan farklı olarak içerik üreticilerini, direkt ve gerçek vakitli olarak izleyicilerle buluşturuyor. Bu sayede kullanıcıların yayıncı ile samimi ve duygusal bir bağa kurmasına olmasını sağlıyor. Bu bağ, birinci sefer TikTok, Bigo Live ve Twitch üzere platformlar tarafından sağlandığı için bu platformlar kısa müddette büyük bir ivme yakaladı.

YouTube üzere içerik üreticisi ile kullanıcıya daha az etkileşim tanıyan platformlar ise bu imkanları sağlayamaması nedeniyle içerik üreticileri tarafından daha az tercih edilir oldu. Buna örnek olarak son vakitlerin yükselen trendlerinden olan podcast yayınları istedikleri etkileşimi YouTube’da yakalayamayınca canlı yayın platformlarına geçiş yapmaya başladı. Kesimdeki bu artılar ve eksiler, canlı yayın platformlarına olan ilgiyi daha da arttırdı. Bigo Live’da ise XX, YY, ZZ üzere isimler, platformun geneli tarafından seviliyor ve büyük bir ilgi görüyor. 7/24 kesintisiz cümbüş fırsatı sunan Bigo Live’da bilhassa yayıncıların kendilerine has hazırladıkları özel konseptli etkinlikler ve projeler, büyük iştirakli gerçekleşiyor.

Bigo Live Nedir?

Bigo Live dünyaca ünlü bir canlı yayın uygulamasıdır. Faal olarak Bigo Live, 150’den fazla ülkede 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve dünyanın önde gelen canlı yayın platformu olarak faaliyetini sürdürmektedir. Uygulama içi eğlenceli konseptleri, samimi bir kitle barındırması, yüksek imaj kalitesi, birbirinden farklı uygulama işlevleri sebebiyle Türkiye’de isminden hayli kelam ettiriyor ve büyük bir topluluğa konut sahipliği yapıyor. Birçok ünlünün de Bigo Live kullanıp tavsiye ediyor olması uygulamanın büyük bir kitleye ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcılar canlı yayınlar açarak birbirleriyle eğlenceli anlar geçiriyor, yeteneklerini sergileyebiliyor ve izleyicilerden armağanlar alabiliyorlar. Bigo Live sohbet, dans, müzik, cümbüş, taklit üzere çeşitli kategorilerdeki içerikleriyle herkes için cümbüş sunan bir toplumsal medya platformu olarak son yıllarda hayli öne çıkıyor.

Android için Bigo Live indir
iOS için Bigo Live indir

bigo live,Gökhan Türkmen,ses ver bigo

Bigo Live 2022’de neler yaptı? Türkiye’deki canlı yayın uygulamalarında birinci sıraya yükselen Bigo Live çok özel bir yıl geçirdi, gitgide…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Bigo Live 2022’de neler yaptı?