Barbeküye Ev Sahipliği Yapmak mı?

Bir arka bahçe barbeküsü planlarken, yalnızca yemek hazırlama süreciyle ilgilenmeniz muhtemeldir. Açık havada toplantılara ev sahipliği yapmak söz konusu olduğunda, veranda en çok gözden kaçan yerdir. Yerdeki hoş olmayan lekeleri, kıymıkları veya renksiz fayansları dikkate almıyorsunuz. Herhangi bir misafiri davet etmeden önce verandanın onarılması ve yenilenmesi gerekiyor.

Barbeküye Ev Sahipliği Yapmak için Gerekli Şeyler

Yüzeyi Basınçlı Yıkama

Önce tüm mobilyaları bir kenara koyun. Mobilyaların altına püskürtebileceklerini ve yine de tüm veranda lekelerini çıkarabileceklerini düşünen birçok insan var. Önce tüm verandayı temizleyin ve ardından basınçlı yıkama uygulayın. Sert lekeleri çıkarmak için bir temizleme kimyasalı uygulayın ve alanı iki kez kontrol edin. Bunu yapmak, dış mekan yaşam alanınızın yepyeni görünmesine yardımcı olacaktır .

Yüzeyi Yeniden Mühürleyin

Çoğu verandada, yıllar sonra tamamen yıpranan dolgu macunları bulunur. Dostça bir buluşmaya hazırlanırken, veranda zemininizin maruz kalacağı aşınma ve yıpranma miktarını göz önünde bulundurun. Yeni bir dolgu macunu uygulayın ve birkaç yılda bir yenisini uygulamayı planlayın.

Veranda sahipleri, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli döşeme tasarımlarına sahiptir. Beton zeminlere sahip olan kişiler, yüzeyi yeniden damgalamak isteyebilirler. Beton damgalama, karo, tuğla veya ahşap gibi başka bir malzemeye benzeyen betona dokulu bir tasarım uygulamayı içerir.

Verandanın yeniden kapatılması, yepyeni bir zemin malzemesi yerleştirmeyi düşünmek için iyi bir zamandır. Ahşap en popüler olanıdır, ancak sahip olunan en iyi ve tek malzeme türü değildir. Tuğla, karo ve taş zeminler de mevcuttur.

Verandayı onarın

Kıymıkları çıkarmak, kaldırım taşlarını değiştirmek veya derzler arasındaki kalıntıları temizlemek gibi kendin yap onarımları üzerinde çalışın. Bir taşınabilir veranda güverte kiti bütün bir güverte yüklemeniz gerekir birbirine yer karoları ve diğer araçlar içerir. Bu kit, eksik veya ciddi şekilde hasar görmüş karoları değiştirmeniz gerektiğinde, ancak pahalı bir profesyonel değişim için ödeme yapmak istemediğinizde de kullanışlıdır.

Mobilyaları Yıkayın ve Noktalarını Temizleyin

Mobilya üzerinde aynı basınçlı yıkayıcıyı kullanın. Malzemelere zarar vermemek için daha yumuşak bir ayar uygulayın. Ardından, sert lekeleri çıkarmak için mobilyaları bir bez ve temizlik kimyasalları ile temizleyin. Bazı durumlarda, mobilya döşemelerinde yıllarca biriken lekeleri çıkarmak için sirke veya kabartma tozu kullanmak yeterlidir.

Verandanın seyrek kullanımı nedeniyle, insanlar genellikle bakım ihtiyaçlarını göz ardı eder. Bir arka bahçe barbeküsüne ev sahipliği yapmadan önce, veranda yüzeyinizin iyice temizlendiğinden, güvenli olduğundan ve ayakta durmak ve yürümek için rahat olduğundan emin olun. Temizlik rejiminize yılda en az bir kez devam edin ve profesyonel veranda hizmetlerini de düşünürken kendi başınıza bakım yapın.

Diğer dekorasyon önerilerimiz için tıklayın

Bizi takip edin.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın