e
sv

Balayınızı Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

1577 Okunma — 16 Nisan 2022 15:43
Balayınızı Planlarken
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Balayınızı Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Balayınızı Planlarken Balayınız ömür boyu bir kez yaşanacak bir deneyimdir, bu yüzden bunu özel kılmak için bunu planlamak için yeterince zaman ayırdığınızdan emin olun. Burada tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak 5 yoldan bahsedeceğiz.

Misafirlerinizden Geleneksel Hediyeler Yerine Bunun İçin Para İsteyin

Balayınız için daha fazla kaynağa sahip olmak kulağa basit gelebilir (ve gerçekten öyledir) deneyiminizi geliştirmenize ve mali baskının bir kısmını omuzlarınızdan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Ne kadar çok para harcarsanız, o kadar çok anı kazanabilirsiniz, ister daha fazla gezi olsun, ister birinci sınıf ödüllü bir restoranda krallar ve kraliçeler gibi şarap içip yemek yemek olsun. Bu aynı zamanda istenmeyen hediye alma sorununu da çözeceği gibi misafirlerinizin işini de kolaylaştıracaktır. Size ne alacakları ve neyi sevip neyi sevmediğiniz konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Konum, konum, konum!

İkiniz için de en iyisinin nerede olduğunu düşünün, herkes gidiyor diye popüler bir balayı destinasyonuna gitmek zorundaymış gibi hissetmeyin. Balayınız size özel olmalıdır. Örneğin, Maldivler balayı çiftleri için bir numaralı noktadır ancak bu, oraya kendiniz gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. Her şeyden önce bu bütçe dahilinde olmayabilir ama başka nedenlerle de sizin için doğru olmayabilir.

Bütçe

Bu bariz görünebilir, ancak ayrıntılar çoğu zaman düğün günü için yapmanız gereken tüm planlamaların ortasında, balayını da bir kenara bırakabilir. Bütçenizi incelerken sadece tatil fiyatının kendisini, örneğin uçuşlar, transferler ve konaklama gibi düşünmediğinizden emin olun. Ayrıca, bulunduğunuz yer ve hangi gezilerin mevcut olduğu ve ilginizi çeken yerler hakkında da araştırma yaptığınızdan emin olun ve elbette bunların ortalama maliyetini araştırın, bunun için bütçelemeye yardımcı olmanın bir yolu, seyahatiniz için önceden rezervasyon yaptırmak olabilir, bu nedenle hepsinin ön ödemeli olduğunu bilin. Gezileriniz için ön ödeme yaparak, oradayken daha az endişe duyacak, gezileri ve ödemeleri düzenlemek için daha az, şezlonglarda dinlenmek veya havuza dalmak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Ayrıca küçük şeyleri de göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Balayınızı Seyahat Acentenize Bildirin

Henüz bilmiyorlarsa, havayolunuza ve otelinize balayınız olduğunu bildirin, ömür boyu yolculukta bir kez bunun büyüsüne eklemek için size özel bir sürpriz ayarlayabilirler. Size ücretsiz bir şey sunamasalar bile, yeni evliler için özel olarak tasarlanmış potansiyel yükseltme seçenekleri için size bilgi verebilir veya sizi doğru yöne yönlendirebilirler. Kim bilir, varışta odanız için bir şişe köpüklü ve dekor, hatta kumsalda mum ışığında özel bir akşam yemeği ayarlayabilirler.

Sıradaki içerik:

Balayınızı Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey