e
sv

Amber Heard Johnny Depp Uzlaşmaya Gidiyor

602 Okunma — 21 Aralık 2022 01:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’li aktör Johnny Depp’in avukatları, oyuncunun eski eşi Amber Heard’ün Depp’e 1 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul ederek karalama davasında uzlaşmaya gittiğini açıkladı.

Dava Açmıştı

Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp (58) ile Amber Heard (36), 15 aylık evliliklerini 2017’de noktalamıştı. Heard, 2018’de Washington Post’a yazdığı bir makalede kendisini taciz mağduru olarak nitelemiş, Depp de bu yazıda kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Heard ise tabirlerinin “düzmece” olduğunu söyleyen Depp’e karşı dava açmıştı.

Bütün dünyanın ‘bir Hollywood filmi’ üzere takip ettiği Depp ve Heard’ün ‘taciz’ ve ‘iftira’ davasında heyet, kararını açıklamıştı. Haziran ayında Virginia’daki mahkeme heyeti çoğunlukla, 59 yaşındaki aktör Depp’in lehine karara varmıştı.

“Hukuk Sistemine İnancımı Yitirdim”

BBC’nin aktardığı habere nazaran; Heard, Aralık ayı başlarında, heyetin kararının bozulması ya da büsbütün yeni bir duruşma yapılması talebiyle temyiz müracaatında bulunmuştu. Lakin Heard Pazartesi günkü açıklamasında, “Amerikan hukuk sistemine olan inancını yitirdiği için” uzlaşma yolunu seçtiğini söyledi.

Oyuncu, “Bunu yapmayı hiçbir vakit seçmedim. Gerçeğimi savundum ve bunu yaparkan hayatım mahvoldu Toplumsal medyada karşılaştığım iftiralar, bayanların öne çıktıklarında ve gerçekleri savunduklarında tekrar ve yine mağdur edilme biçimlerinin delili ve aslında bunun herkesin görebileceği kadar büyütülmüş bir versiyonudur”  açıklamasında bulundu.

“Bu Bir Kural Değildir”

36 yaşındaki oyuncu “Artık nihayet altı yıl evvel kurtulmaya çalıştığım bir şeyden kabul edebileceğim koşullarda kendimi özgürleştirme fırsatım doğdu. Bu bir kabul değildir. Bu bir taviz aksiyonu değildir. Sesimin duyulmasıyla ilgili bir kısıtlama yok” diyerek kelamlarına devam etti.

Depp, ismini vermeden “ev içi istismarı temsil eden kamusal bir figür” tarifini kullanan eski eşine dava açınca, Heard de sözlerinin “düzmece” olarak nitelenmesi üzerine karşı dava açmıştı.

Altı hafta süren ve televizyonda yayınlanan duruşmayı kamuoyu yakından  takip etti. 2017’de boşanan çift, beş yıllık ilgilerine dair birbirinden büsbütün farklı açıklamalar yaptı ve her ikisi de başkasını makûs davranış ve şiddetle suçladı.

Jüri çoğunlukla Depp’in yanında yer aldı ve kendisine 15 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Depp, iki yıl evvel İngiltere’de emsal bir davayı kaybetmişti.

Amber Heard Johnny Depp Uzlaşmaya Gidiyor

Depp, kendisinin de Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesi kararını temyize götürmüştü. Pazartesi günü Depp’in avukatları yaptıkları açıklamada “Depp için bu acı dolu sayfayı resmen kapattıkları için keyifli olduklarını” belirtirken, aktörün 1 milyon dolarlık tazminatı bir dizi hayır kurumuna bağışlayacağını belirttiler.

Amber Heard,Amber Heard Johnny Depp Uzlaşmaya Gidiyor,johnny depp

Amber Heard’ün Depp’e 1 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul ederek karalama davasında uzlaşmaya gittiğini açıkladı.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Amber Heard Johnny Depp Uzlaşmaya Gidiyor